Naujienų srautas

Veidai2019.03.07 17:26

Lietuvoje viešinti Ruta Lee turi savo favoritą prezidento rinkimuose

BNS 2019.03.07 17:26

Holivudo aktorė Ruta Lee kviečia aktyviai dalyvauti referendume dėl dvigubos pilietybės.

„Lietuva turi gerbti savo vaikus, nesvarbu, ar jie išsisklaidę po visą pasaulį – jie yra Lietuvos vaikai, ir jų vaikai lieka Lietuvos vaikai. Iš visų mažų bendruomenių pasaulyje vis tiek atkeliauja kokia nors parama į mūsų Lietuvą. Tai kam juos išmesti iš Lietuvos gyvenimo, istorijos? Man atrodo, kad didesnė garbė Lietuvai, jei tie išvažiavę gerbia savo tautą, kalbą, remia savo brangią Lietuvą“, – BNS ketvirtadienį Vilniuje kalbėjo aktorė, po susitikimo su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

„Visas pasaulis tampa tinginiai, kai ateina laikas atsikelti, nueiti – gal lyja, gal sninga. Tai yra gera privilegija, turi atiduoti pagarbą savo tautai. Nebijokite, eikite, net jei turite priešingą nuomonę – tiesiog ateikite, vis tiek turite balsuoti“, – pridūrė ji.

R. Lee gimė Kanadoje išeivių iš Lietuvos šeimoje, nuo 1948 metų gyvena JAV. Ji turi JAV, Kanados, dabar – ir Lietuvos pilietybes.

82 metų aktorė BNS sakė kol kas neketinanti visam laikui persikelti į Lietuvą, nes JAV likęs visas jos gyvenimas, aktorystė, šeima.

„Bet aš niekada nepamiršau Lietuvos, priklausau įvairioms organizacijoms, remiu Lietuvą labdara. Dabar, kai jau esu Lietuvos pilietė, gal būsiu per pusę lietuvė, per pusę – amerikietė. O gal ir lietuvybė nugalės“, – sakė ji, paklausta, ar jaučiasi labiau amerikietė, ar lietuvė.

R. Lee anksčiau sako svajojusi įsigyti sklypą vasarnamiui savo tėvų gimtinėje Dauguose, Alytaus rajone. Šiuo metu ji su šeima gyvena Kalifornijos pietuose, Los Andžele, turi namą netoli esančiame Palm Springse, taip pat Meksikoje.

„Būtų neblogai turėti ir Lietuvoje, tik turiu apsispręsti, ar norėsiu mokėti mokesčius visose valstybėse: ir Kanadoje, ir Amerikoje, ir Lietuvoje“, – svarstė ji.

Prezidento rinkimuose balsuos už G. Nausėdą

Ji neslėpė jau apsisprendusi prezidento rinkimuose palaikyti ekonomistą Gitaną Nausėdą.

„Laikausi nuomonės, kad reikėtų rinkti žmogų, kuris žino, kas yra finansai, žino, kaip biznį varyti, kaip elgtis su kitomis tautomis, su bizniu. Mokytas žmogus, turėjęs finansinį darbą. Skaitysiu, žiūrėsiu, pamislysiu ir tada, greičiausiai balsuosiu už Nausėdą“, – kalbėjo ji.

R. Lee per savo karjerą yra sukūrusi apie šimtą vaidmenų. Jai suteikta žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje Los Andžele.

Prezidentas Valdas Adamkus 2006 metais R. Lee skyrė ordino Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžių.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės turėtų įvykti gegužės 12 dieną, tam dar turi pritarti Seimas. Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi