Veidai

2012.11.05 10:46

Taekwondo padėjo nardančiai moteriai apsiginti nuo ryklio

LRT.lt2012.11.05 10:46

Havajų salose turistė sugebėjo apsiginti nuo ryklio, pasinaudodama savo taekwondo įgūdžiais. Apie tai pati Mariko Haugen papasakojo „ABC News 10“ žurnalistams.

Havajų salose turistė sugebėjo apsiginti nuo ryklio, pasinaudodama savo  taekwondo įgūdžiais. Apie tai pati Mariko Haugen papasakojo „ABC News 10“ žurnalistams. 

Jos teigimu, incidentas įvyko prie Maui salos, kai ji kartu su vyru plaukiojo vėžlių draugijoje.    

M. Haugen prisipažino, kad ryklio pasirodymas šalia sukėlė jai tokį stiprų baimės jausmą, kokio iki tol nebuvo patyrusi.

„Tai buvo kaip Holivudo filme: matai, kaip prie tavęs artėja žandikaulis. Negaliu apsakyti, kokio siaubo buvau apimta“, – pasakojo moteris į Havajus atvykusi iš Kalifornijos. 

Moters teigimu, kad atsigintų nuo ryklio, ji pasitelkė kovos meną: „Aš jam sudaviau porą kartų“. M. Haugen smūgiavo rykliui į galvą ir jis atsitraukė. Moters sutuoktinis Donas Haugenas sako matęs, kaip jo žmona, taekwondo trenerė, trenkė rykliui į nosį.    

Po to moteriai pavyko nuplaukti ir išlipti į sausumą. Besiilsintieji ant kranto suteikė jai pirmąją pagalbą ir padėjo nusiraminti.  

Vis dėlto moteriai nepavyko išvengti traumų – ryklys jai įkando į ranką ir klubą. M. Haugen dabar turi keletą dešimčių siūlių, tačiau bendra jos būklė yra nebloga.        

Ekspertai, kurie tiria ryklių elgesį, pažymi, kad nosis iš tiesų yra itin jautrus šių jūros grobuonių organas. Specialistai pataria ryklio užpuolimo atveju bandyti nuo jo apsiginti suduodant jam per nosį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt