Veidai

2012.11.06 18:32

TV studijoje susigrūmė pirmieji aštuoni pretendentai į „Euroviziją“ (nuotraukų albumas)

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt 2012.11.06 18:32

Ketvirtadienio vakarą LRT televizijos studija tapo pirmojo atrankos į 2013-ųjų „Euroviziją“ turo filmavimo vieta. Aštuoni atlikėjai ir grupės stojo rungtis dėl trijų kelialapių į pusfinalį.  

Ketvirtadienio vakarą LRT televizijos studija tapo pirmojo atrankos į 2013-ųjų „Euroviziją“ turo filmavimo vieta. Aštuoni atlikėjai ir grupės stojo rungtis dėl trijų kelialapių į pusfinalį.

Tarp jų – TV šou „Lietuvos balsas“ laimėtoja Julija Jegorova, su viešnia iš Latvijos pasirodantis Arvydas Martinėnas – Vudis, grupė „Saulės broliai“ ir kiti žinomi atlikėjai. LRT žiūrovai koncertą pamatyti ir balsuoti už savo favoritus galės šeštadienio vakarą.

Ketvirtadienio vakarą pagaliau atskleista atrankos balsavimo sistema, kuri bus kiek kitokia nei pernai.

Atlikėjų rezultatą nulems sudėti vertinimo komisijos ir žiūrovų balsai. Kas tapo žiūrovų favoritu, bus galima pamatyti TV transliacijos pabaigoje. Tačiau galutinių rezultatų atlikėjams teks palaukti dar savaitę – tada bus atskleisti susumuoti žiūrovų ir komisijos balsai.

Komisiją sudarys keturi studijoje atlikėjus ir dainas vertinantys žmonės ir dvi dešimtys neatskleidžiamų konsultantų, kurie taip pat skirs balus dalyviams.

Į pirmojo atrankos koncerto komisiją įtraukti „Eurovizijos“ komentatorius Darius Užkuraitis, LRT TV ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė, kompozitorius Deivydas Zvonkus ir „Lietuvos ryto“ žurnalistas Ramūnas Zilnys.

Dainininkas Vudis ketvirtadienį atskleidė, kad šių metų „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaus du sykius.

Vieną kartą – su grupe DAR, kuri praėjusioje atrankoje užėmė antrąją vietą ir tik per plauką neišvyko atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse Baku.

Tačiau ketvirtadienį scenoje jis pasirodė su Samanta Tina – populiaria Latvijos atlikėja, kuri šįmet Baltarusijoje surengtame konkurse „Slavianskij bazar“ užėmė pirmąją vietą ir pralenkė ten dalyvavusį atlikėją Sashą Song.

Dueto pristatytas kūrinys „Hey Chaki-Mama“ – energingas ir su įsimenančiu priedainiu. Ar šis Vudžio eksperimentas nepakiš kojos jo pagrindinei grupei?

Jau pirmajame atrankos koncerte pasirodo net keli šou „Lietuvos balsas“ dalyviai.

Gabrielius Vagelis scenoje – vienas. Užsienio kompozitorių sukurtą nebanalią dainą „Sacrifice“ pasirinkęs dainininkas tikriausiai sulauks nemažai simpatijų.

Vincentas Linkevičius pasirinko vidutinio tempo dainą „Dance The Night“, kurios nuotaika ir skambesys šiek tiek primena kai kuriuos britų dainininko George'o Michaelo kūrinius.

Kitokį kelią renkasi kita šio šou dalyvė Valerija Iljinaitė – jos daina yra šiuolaikinio šokių muzikos skambesio. Kaip prisipažįsta pati artistė, ji nėra tipiškai „eurovizinė“, tačiau Valerija nori laužyti standartus.

Jauniausia atrankos dalyvė, penkiolikmetė kaunietė Ugnė Smile, į sceną žengti nusprendė su visa muzikantų grupe ir pademonstruoti, jog yra ištikima linksmam, trankiam paaugliškam rokui.

Į pirmojo turo dalyvių sąrašą įtraukta ir gyvos muzikos klubuose pripažinimą jau pelniusi grupė „Saulės broliai“, kuri į „Euroviziją“ bandys patekti linksmu meilės laišku šių metų konkurso laimėtojai Loreen, o taip pat – „Lietuvos balso“ laimėtoja J. Jegorova, atliekanti didingo skambesio kūrinį, parašytą užsienio autorių.

Daugiau naujienų apie „Euroviziją“ skaitykite