Veidai

2019.03.11 14:50

„Ką po darbo?“ Rūta Kupetytė: labiausiai atpalaiduoja važiavimas automobiliu

Martina Račkauskaitė, Ieva Ripinskytė, LRT.lt2019.03.11 14:50

„Gal kokio „Uber`io“ vairuotoja reikėtų naktimis dirbti“, – sako LRT RADIJO žurnalistė Rūta Kupetytė. Ji tikina po darbo daug laiko praleidžianti tiesiog vairuodama automobilį – ši veikla ją atpalaiduoja labiausiai. „Jeigu mano draugai būna vakarėlyje, sakau, kad visada gali skambinti naktį, nes aš greičiausiai mieste suksiu ratus“, – kalba ji.

R. Kupetytę po darbo labiausiai atpalaiduoja neįprasta veikla, sunaudojanti daug degalų per mėnesį, – tai važinėjimas automobiliu.

„Išvažiuoju kokią dvyliktą valandą nakties ir tiesiog suku ratus aplink miestą. Jeigu mano draugai būna vakarėlyje ar bare, jiems sakau, kad visada gali skambinti naktį, nes aš greičiausiai būsiu mieste ir suksiu ratus. Gal kokio „Uber`io“ vairuotoja reikėtų naktimis dirbti“, – kalba ji.

Pirmą kartą R. Kupetytė prie vairo atsisėdo būdama dvidešimt dvejų metų – tada ji pradėjo mokytis vairuoti.

„Paprastai jauni žmonės būna pasimokę vairuoti, sėdėję tėčiams ant kelių... O aš į vairuotojo pusę pirmą kartą atsisėdau dvidešimt dvejų metų. Turėjau labai gerą instruktorių, bet jis pasakė, kad bus problemų su greičio viršijimu“, – prisipažįsta pašnekovė.

Ji teigia supratusi – kad negautų daug baudų už greičio viršijimą, reikės ką nors daryti. Nuo tada R. Kupetytė užsiima įvairiomis su vairavimu susijusiomis veiklomis: dalyvavo „Geriausių pradedančių vairuotojų“ konkurse, šią žiemą sumanė mokytis vairuoti ekstremaliomis sąlygomis – ant ledo. Šia veikla užsiima prie Nemuno žiedo savaitgaliais.

LRT RADIJO žurnalistė tikina, kad po darbo jai įdomiausias visai ne kinas, sportas, siuvinėjimas, mezgimas ar kolekcionavimas. Be vairavimo, didžiausią džiaugsmą jai suteikia vaizdų fiksavimas: „Atsimenu, buvo beprotiškai gražus pavasaris. Iki dabar jaučiu tą žydėjimo kvapą. Arba spalvotas ruduo. Aš išvažiuodavau, tiesiog sustodavau ir kurį laiką žiūrėdavau į gamtą. Tie vaizdai labiausiai mane atpalaiduoja.“

O grįžusi namo į gimtąją Klaipėdą R. Kupetytė sako mėgstanti pagroti pianinu. „Groju dažniausiai dėl to, kad pasižiūrėčiau, ar dar moku groti, ar dar pirštai atsimena. O kažkada ir Vilniuje vaikščiojau į muzikos mokyklą, pusmetį mokiausi groti pianinu. Buvo labai gera prisiminti“, – pasakoja pašnekovė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.