Veidai

2014.10.06 13:40

Šventėje „Oktoberfest“ ilgapirščiai nustatė naują mėginimų nugvelbti alaus bokalus rekordą

BNS2014.10.06 13:40

Dešimtys tūkstančių žmonių, mėginusių nugvelbti alaus bokalų per kasmet Miunchene vykstančią šventę „Oktoberfest“, nustatė naują įžūlumo rekordą šiame Vokietijos festivalyje, kuriame dominuoja alus ir odinės kelnės, pranešė Bavarijos policija.

Dešimtys tūkstančių žmonių, mėginusių nugvelbti alaus bokalų per kasmet Miunchene vykstančią šventę „Oktoberfest“, nustatė naują įžūlumo rekordą šiame Vokietijos festivalyje, kuriame dominuoja alus ir odinės kelnės, pranešė Bavarijos policija.

Nors šiemet per šventę, kuri baigėsi sekmadienį, nusikaltimų buvo užregistruota mažiau palyginti su praeitais metais, policija nurodė, kad tvarkdariai konfiskavo 112 tūkst. tradicinių vieno litro talpos bokalų „Masskrug“, kuriuos svečiai mėgino išsinešti festivalio teritorijos. Pernai iš ilgapirščių buvo susigrąžinta 81 tūkst. bokalų.

Miuncheno policija džiaugėsi „labai maloniu“ faktu, kad beveik 40 proc. sumažėjo „alaus muštynių“, pakurstytų 6,5 mln. litrų šio gėrimo, išpilstyto per 16 dienų trukusį festivalį.

Per vieną keistą incidentą 44 metų vyras „Vaiduoklių namo“ atrakcione iššoko iš traukinuko ir sudaužė vieną piktąją dvasią vaizduojančią lėlę, pranešė Vokietijos naujienų agentūra DPA.

Kaip skelbiama, parduotas bendras gintarinio gėrimo kiekis buvo šiek tiek mažesnis negi pernai, nes orai buvo vėsesni, tačiau jo vis tiek pakaktų pripildyti pustrečio olimpinio plaukimo baseino.

Per šį liaudišką festivalį, kuris laikomas didžiausiu pasaulyje, policijai buvo pranešta apie 1 290 nusižengimų, o 720 žmonių buvo suimti – 39 mažiaus negu 2013 metais.

Šiemet „Oktoberfest“ aplankė apie 6,3 mln. žmonių.

Tačiau pareigūnai sakė esantys susirūpinę, kad daugelis sulaikytųjų įnirtingai priešinosi, o 13 policininkų patyrė įvairių sužalojimų -„pradedant įkandimais, baigiant traumomis dėl spyrių“.

Mažiau „mirtinai nusigėrusių“

Į radinių biurą buvo pristatyti iš viso 3 646 daiktai, tarp jų 900 tapatybės kortelių, 530 piniginių, 330 mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų, du vestuviniai žiedai, viena nešioklė katei, būgnų komplekto lėkštės ir 2-ojo Vokietijos federalinio kryžiaus medalis.

Bavarijos Raudonasis Kryžius suteikė pagalbą 7,9 tūkst. žmonių, tačiau nurodė, kad ūmaus apsinuodijimo alkoholiu atvejų šiemet sumažėjo iki 600, įskaitant 16 nusitašiusių nepilnamečių. Praeitais metais tokių bėdžių buvo 629.

Pirmajam alkoholiu apsinuodijusiam pacientui pagalbą teko suteikti praėjus 2 val. 5 min. po to, kai įvyko pirmosios alaus statinės atidarymo ceremonija.

Medikai sarkastiškai pažymėjo, kad buvo padaryta pažanga lyginant su praeitais metais, kai „mirtinai nusigėrusius“ teko gelbėti dar prieš oficiali šventės pradžią.

„Oktoberfest“ kulinarinis frontas kaip visada atrodė įspūdingai: lankytojai sušveitė 112 jaučių ir 42 veršelius, taip pat suvalgė nesuskaičiuojamą daugybę didelių sūrių riestainių, keptų viščiukų, kiaulienos dešrelių ir virtinių.

Miuncheno meras Dieteris Reiteris sakė, kad vokiečiai ir svečiai iš užsienio galėjo džiaugtis „neįtikėtinai jaukia“ švente, pridūręs, kad šių metų „Oktoberfest“ šventėje „nebuvo labiausiai saulėta, bet mums buvo smagu“.

„Oktoberfest“ pirmąkart buvo surengta 1810 metais, švenčiant Bavarijos princo vestuves su princese Terese iš Saksonijos Hildburghausenųgiminės.

Nuo to laiko šis festivalis vykdavo kasmet, išskyrus didžiųjų sumaiščių laikotarpius, įskaitant dvi choleros epidemijas, Napoleono invaziją į Bavariją ir abu pasaulinius karus.

Nors „Oktoberfest“ pavadinimas perša mintį, kad ši šventė turėtų vykti spalį, ji jau seniai buvo perkelta į rugsėjo pabaigą, kai orai dažniausiai būna šiltesni.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt