Veidai

2014.10.06 12:49

„Moulin Rouge“ mini 125 metų jubiliejų

BNS 2014.10.06 12:49

Kabaretas „Moulin Rouge“, tokia pat neatsiejama Paryžiaus dalis kaip Eifelio bokštas ar Švenčiausiosios Jėzaus Širdies bazilika, pirmadienį švenčia 125-ąsias metines ir, atsižvelgus į jo amžių, laikosi puikiai.

Kabaretas „Moulin Rouge“, tokia pat neatsiejama Paryžiaus dalis kaip Eifelio bokštas ar Švenčiausiosios Jėzaus Širdies bazilika, pirmadienį švenčia 125-ąsias metines ir, atsižvelgus į jo amžių, laikosi puikiai.

Tapytojo Henri de Toulouse-Lautreco ir ne taip seniai Nicole Kidman Bazo Luhrmanno filme „Mulen Ružas“ įamžintas kabaretas su legendiniu raudono neono vėjo malūnu Paryžiaus Raudonųjų žibintų kvartalo Pigalio širdyje vis dar vilioja klientus.

Nepaisant ekonomikos krizės, bilietai į „Moulin Rouge“ šou išparduodami beveik kiekvieną vakarą, septynias dienas per savaitę, 365 vakarus per metus. Maždaug pusė klientų yra turistai, o kita pusė – vietos gyventojai.

„Moulin Rouge“ statistika yra įspūdinga tokiai garbiai senai institucijai: lankomumas 97 proc., 600 tūkst. svečių per metus, 450 darbuotojų, metinė apyvarta – 65 mln. eurų.

Istorijos ir nuosaikaus 60 kankano šokėjų pikantiškumo viliojami turistai plūsta miniomis, o daugiausia tarp jų būna kinų, rusų ir amerikiečių.

Jie ateina pasimėgauti šampanu (240 tūkst. butelių per metus, didžiausias vartotojas neskaitant didmenininkų) ir istorija, nes žino, kad čia pasirodydavo Edith Piaf, Liza Minnelli ir Frankas Sinatra.

Menkai apsirengusių kankano šokėjų iš praeities, tokių kaip La Goulue („Didžiaryklė“) ir Nini Pattes, dvasia vis dar juntama „Moulin Rouge“ scenoje, kur dabar pasirodo jų XXI amžiaus įpėdinės iš 14 šalių.

Kita svarbi statistika: šokėjos turi būti mažiausiai 1,75 m ūgio ir studijavusios klasikinį šokį.

Jų partneriai scenoje turi būti mažiausiai 1,85 m ūgio, kaip ir žonglieriai bei akrobatai, kurie užbaigia šou.

Kabareto kostiumų kambaryje žėri 800 porų batų ir tūkstantis plunksnomis išpuoštų kostiumų.

Kelis kartus per metus šimtai jaunų moterų, norinčių šokti kankaną istorijai įkandin, susirenka į atrankas, bet tik nedaugelis jų yra atrenkamos akylai prižiūrint baleto mokytojai Janet Pharaoh.

Vis dar švenčia paryžietišką gyvenimą

Nuo tos akimirkos, kai 1889 metais atvėrė duris, „Moulin Rouge“ buvo nepaprastai populiarus, tūkstančiai paryžiečių plūsdavo pasižiūrėti šokio, kuris vėliau tapo žinomas kaip „prancūziškas kankanas“.

Per metus jis sulaukė ir savo pirmojo karališkojo patrono – legendinio ūžautojo, Velso princo Edwardo VII, kuris, kaip teigiama, žavėjosi garsiąja La Goulue.

„Oi, Velsai, apsiliejai šampanu“, – įpusėjus vienam šou ji sušuko karališkajam svečiui (bent jau taip teigia legenda).

Šiame kabarete taip pat vyko rizikingas maskaradas „Bal des Quat`z`arts“, kurio viršūnė buvo Kleopatros procesija, kai keturi vyrai nešė nuogą moterį, o aplink, kaip rašoma šou svetainėje, „gėlių pataluose suglebusios gulėjo nuogos merginos“.

Garsių klientų netrūksta: Salvadoras Dali, Ringo Starras, George`as Michaelas ir Eltonas Johnas yra tarp legendų, negalėjusių atsispirti „Moulin Rouge“ kerams.

Net pats karalius Elvis Presley nuolat apsilankydavo čia, kai būdavo Paryžiuje.

Kabaretas pelnė vietą populiariojoje kultūroje – ir ne tik su minėtu B. Luhrmanno 2001 metų filmu – dar 1952-aisiais tai jam padėjo padaryti Johno Hustono versija su Zsa Zsa Gabor.

„Moulin Rouge“ šokėjoms priklauso ir du įspūdingi pasaulio rekordai, užfiksuoti Guinnesso knygoje.

2010 metais 30 šokėjų bendrai atliko 720 aukštų kojos pakėlimų per 30 sekundžių, be to, „Moulin Rouge“ trupei priklauso didžiausio nuoseklių šuoliukų išskečiant kojas per 30 sekundžių skaičiaus rekordas – 62, atlikti 30 šokėjų.

„Moulin Rouge“ jėgų semiasi iš savo istorijos, iš bohemiško Puikiosios epochos gyvenimo būdo, iš prancūziško kankano, kuris nuo pat pradžių jį išgarsino, iš artistų, kurie čia atėjo“, – sakė dabartinis savininkas Jeanas-Jacques`as Clerico .

„2014 metais „Moulin“ vis dar švenčia paryžietišką gyvenimą ir rašo naują savo istorijos skyrių“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.