Veidai

2012.11.06 18:33

Antrajame „Eurovizijos“ atrankos koncerte – žinomų atlikėjų paradas

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt 2012.11.06 18:33

LRT televizijos studijoje ketvirtadienio vakarą surengtas koncertas, kuriuo TV žiūrovams prisistatys dar viena didelė „porcija“ į „Eurovizijos“ kelialapį pretenduojančių dainininkų ir grupių. Tarp šešiolikos antrojo prisistatymo koncerto dalyvių – nemažai žinomų veidų ir staigmenų.  

LRT televizijos studijoje ketvirtadienio vakarą surengtas koncertas, kuriuo TV žiūrovams prisistatys dar viena didelė „porcija“ į „Eurovizijos“ kelialapį pretenduojančių dainininkų ir grupių. Tarp šešiolikos antrojo prisistatymo koncerto dalyvių – nemažai žinomų veidų ir staigmenų.

Varžytis dėl teisės atstovauti Lietuvai 2013-ųjų konkurse Malmėje nusiteikęs „Eurovizijoje“ jau dalyvavęs Linas Adomaitis, elektroninės popmuzikos duetas „Gerai Gerai & Miss Sheep“, linksmieji broliai „Timohi“ ir kiti žinomi atlikėjai.

LRT žiūrovai koncertą, kuris filmuojamas ketvirtadienį, pamatys šeštadienio vakarą. Kaip ir pirmajame prisistatymo koncerte, muzikantai atlieka ne tas dainas, kurias pateikė atrankai, o jau žinomus kūrinius.

Scenoje pasirodžius ir sėkmės šių metų dalyviams palinkėjus 2011-ųjų Lietuvos „eurovizininkei“ Evelinai Sašenko, į sceną vienas po kito žengė atrankos dalyviai.

Per du prisistatymo koncertus iš viso jų pasirodo per trisdešimt, tačiau, anot atrankos prodiuserio Audriaus Giržado, į kelialapį pretenduos ne tik jie – nemažai atlikėjų prisidės jau atrankos turuose.

„Atrankoje bėgiosime nuogi, nes ten reikia didelio šou“, – publikai pažadėjo grupė „Saulės broliai“. Gyvos muzikos mėgėjams jau neblogai žinoma grupė „Euroviziją“, regis, mėgins „imti“ pokštu. Kol kas dar nepristatytas jos kūrinys, pateiktas atrankai, vadinasi „Loreen“ – šių metų „Eurovizijos“ laimėtojos garbei.

Linas Adomaitis prisistatė dviem dainomis, kurios yra skambėjusios ankstesnėse „Eurovizijos“ atrankose – „Floating To You“ ir „Tavo spalvos“. Kostiumu pasipuošęs atlikėjas neabejojo, jog gali tapti antruoju Lietuvos atstovu, kuris bus išrinktas į „Euroviziją“ antrą sykį – du kartus konkurse yra dalyvavęs Viktoras Diawara.

Grupės „Merlin“ vokalistas Feliksas Kutka praėjusioje atrankoje užsiminė, kad jo pergalė prilygtų žemės drebėjimui. Nuomonės jis nepakeitė ir šį sykį – atrankoje dalyvauti ketina be kitų grupės narių, pristatydamas dainą „Silent Scream“ iš naujo „Merlin“ albumo.

„O kam čia reikalingi tie kiti muzikantai? Vis tiek niekas čia gyvai groti instrumentais neleidžia, „Eurovizijai“ to nereikia. Kam juos tampyti? Mano daina – linksma, pankiška. Pasismaginsiu, ir tiek“, – gerai nusiteikęs kalbėjo Feliksas.

Grupės „Rondo“ vokalistas Aleksandras Ivanauskas susikaupęs prižiūrėjo savo vadovaujamus konkursantus – į „Euroviziją“ kelią prasiskinti mėgins jo vadovaujamo Kauno rajono Božolė choro dainininkai. Tiesa, visam chorui vietos konkurso scenoje neatsiras – pagal renginio taisykles, scenoje gali būti ne daugiau šešių artistų.

Viena didžiausių staigmenų – skeptiškų pastabų lietuviškai popmuzikai nevengiančio dueto „Gerai Gerai & Miss Sheep“ pasirodymas atrankoje.

„Kodėl „Eurovizijoje“ turi būti tik pliki užpakaliai ir kvailas popsas? Norėčiau, kad čia dalyvautų kuo daugiau kitokių muzikantų, pavyzdžiui, „Freaks On Floor“, bet jie kažko baidosi“, – sakė vokalistė Dovilė Filmanavičiūtė.

„Nemanau, kad laimėsime atranką ar jos turą. Bet „Eurovizija“ – vieta, kurioje savo muziką galima parodyti Lietuvos auditorijai, kuri kitaip jos neišgirstų. Pats esu iš Kuršėnų, grįžtu namo ir matau, kad žmonės ten nežino nė vienos grupės, populiarios Vilniuje. Radijas netransliuoja, televizija irgi dažniausiai nerodo, „Eurovizija“ – vienintelis variantas“, – antrino dueto „žmogus orkestras“ Vilius Tamošaitis.

Atrankos vedėjas Andrius Rožickas bandė išprovokuoti Dovilę, primindamas incidentą M.A.M.A. apdovanojimų ceremonijoje, kur ji aštriai užsipuolė Oksaną Pikul.

„Tai mums neberūpi. Čia atėjau, nes norėjau pamatyti gyvą Rožicką. Be to, norime gauti daugiau kvietimų groti vestuvėse“, – prisipažino Dovilė.

Iš Visagino atvykęs atlikėjas, pasivadinęs slapyvardžiu Sepa, prisistatymui pasirinko dainą apie pasiryžimą mesti gerti, bet pačioje atrankoje žadėjo atlikti dainą apie pinigus. Atlikėjas žarstė padėkas Visagino vicemerei, festivalio „Visagino country“ rengėjai Elenai Čekienei, kuri jį ir grupę atvežė į Vilnių.Atrankos žiūrovai pamatys ir merginų trio „D`Oro“, praėjusioje atrankoje linksmai pasirodžiusio Donato Šimkaus – Dūmo, šou „Muzikos akademija“ išgarsintos Eglės Jakštytės, „Lietuvos balso“ dalyvės Giedrės Smolskaitės, jaunų rokerių „Alive Way“, dueto „Timohi“ bei kitų atlikėjų pasirodymus.

Kitą savaitę jau ketinama pradėti tikrąją kovą – pirmieji atrankos dalyviai pristatys savo „eurovizines“ dainas. 

Daugiau naujienų apie „Euroviziją“ -