Veidai

2015.09.08 13:45

D. Cameronas: išgirdusi Škotijos nepriklausomybės referendumo rezultatus, Elizabeth II „sumurkė“

BNS 2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II patenkinta „sumurkė“, kai jai buvo pranešta, jog Škotija nubalsavo prieš savo nepriklausomybę, antradienį prasitarė premjeras Davidas Cameronas.

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II patenkinta „sumurkė“, kai jai buvo pranešta, jog Škotija nubalsavo prieš savo nepriklausomybę, antradienį prasitarė premjeras Davidas Cameronas.

Televizijos kamera užfiksavo D. Camerono pokalbį su buvusiu Niujorko meru Michaelu Bloombergu Jungtinėse Valstijose, kur jis atvyko į Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

„Štai apibrėžimas, ką galima laikyti palengvėjimu: būti Jungtinės Karalystės ministru pirmininku, paskambinti karalienei ir ištarti: „Viskas gerai, viskas tvarkoj“, – D. Cameronas sakė vaizdo reportaže, kurį parodė Britanijos televizja „Sky News“.

„Ji sumurkė į ragelį“, – pridūrė jis.

Škotija praeitą ketvirtadienį nubalsavo prieš atsiskyrimą nuo Jungtinės Karalystės po įtemptos kampanijos, per kurią vienu metu atrodė, kad nepriklausomybės šalininkų stovykla gali išplėšti netikėtą pergalę.

„Niekada nebuvo galima šitiek priartėti“, – tęsė D. Cameronas.

Kalbėdamas apie apklausų rezultatus, rodžiusius nykstantį populiarumo skirtumą tarp „Taip“ ir „Ne“ stovyklų, premjeras pridūrė: „Noriu susirasti tas apklausų kompanijas ir paduoti jas į teismą dėl savo skrandžio opų.“

Britanijos lyderis 88 metų monarchei paskambino penktadienį paryčiais, informuodamas apie balsavimo rezultatus.

Bakingamo rūmai atsisakė komentuoti pareiškimą, kad karalienė „sumurkė“.

„Mes niekuomet nekomentuotume privataus pokalbio“, – pažymima jų atsakyme, atsiųstame naujienų agentūrai AFP.

Per kampaniją prieš referendumą rūmai tvirtino, kad karalienė liks nešališka.

Tačiau likus kelioms dienoms iki balsavimo, išėjusi iš vienos Škotijos bažnyčios po pamaldų, Elizabeth II pareiškė vienam žmogui: „Tikiuosi, kad žmonės labai kruopščiai apgalvos savo ateitį.“

Po referendumo karalienė ragino škotus susivienyti „abipusės pagarbos dvasia“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.