Veidai

2015.09.08 13:45

Didžiausia Kim Jong Uno silpnybė kenkia jo sveikatai

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno sveikatai gresia pavojus, skelbia dailymail.co.uk. Teigiama, kad šį pavojų sukelia diktatoriaus mėgstamas „Emmental“ sūris.

Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno sveikatai gresia pavojus, skelbia dailymail.co.uk. Teigiama, kad šį pavojų sukelia diktatoriaus mėgstamas „Emmental“ sūris.

Trisdešimt vienerių Kim Jong Unas pirmą kartą šio sūrio paragavo savo studentavimo Šveicarijoje metais ir jį tiesiog įsimylėjo. Diktatorius importuoja sūrį milžiniškais kiekiais, nepaisydamas Vakarų šalių sankcijų.

Šis nesveikas Kim Jong Uno apetitas šveicariškam „Emmental“ sūriui yra pagrindinė diktatoriaus svorio augimo priežastis. Dėl padidėjusio svorio Kim Jong Unas pradėjo šlubuoti.

Ekspertai teigia, kad yra tikimybė, jog Kim Jong Unas specialiai augina svorį, nes nori būti panašus į savo senelį Kim Il Sungą, kuris yra itin gerbiamas Šiaurės Korėjoje ir laikomas tautos didvyriu. Netgi dabar, praėjus dvidešimčiai metų po jo mirties, jis vis dar laikomas šalies vadovu ir turi titulą „Amžinas prezidentas“.

Kim Il Sungas suformavo savo asmenybės kultą po to, kai Šiaurės Korėjoje įsigalėjo jo vadovaujama vienvaldė socialistinė partija 1980 metais.

Kim Jong Uno nesveika manija „Emmentalio“ sūriui privertė diktatorių importuoti vis didesnius kiekius savo paties naudojimui, tuo metu likę šalies gyventojai badauja.

Neprievalgis ir badas šalyje yra gana dažnas – Šiaurės Korėja yra priklausoma nuo Vakarų paramos maistu. Šalies situacija itin pablogėjo po 1990 metų subyrėjus Sovietų Sąjungai.

Nepaisydamas, kad 25 milijonai jo šalies žmonių kenčia dėl nepritekliaus, Kim Jong Unas ir toliau augina svorį ir mėgaujasi šveicarišku sūriu.

Diktatoriaus gynėjai teigia, kad Šiaurės Korėjoje būti apkūniam reiškia gerovę ir, priešingai negu pietų korėjiečiai, Šiaurės Korėjos gyventojai siekia priaugti svorio.

Kim Jong Unas yra įtūžęs dėl vietinių gamyklų nesėkmingų bandymų atkartoti tokį „Emmentalį“, kuris patenkintų jo norus, todėl šių metų pradžioje bandė nusiųsti maisto ekspertų komandą į vieną iš Prancūzijos miestų tam, kad šie išnagrinėtų jų pieno gaminių produkciją, tačiau pastangos buvo bevaisės.

Pavargęs nuo bergždžių savo šalies mėginimų gaminti geros kokybės sūrį diktatorius liepė trims savo specialistams pasimokyti Nacionaliniame pieno produktų gamybos koledže Prancūzijoje.

Nors koledžas „mandagiai, bet griežtai“ atsisakė priimti diktatoriaus specialistus, šis nenuleidžia rankų ir toliau siekia pagerinti Šiaurės Korėjos sūrio kokybę ir šveicarišką „Emmentalį“ gaminti namuose.