Veidai

2015.09.08 13:45

L. DiCaprio paskirtas JT taikos pasiuntiniu

BNS2015.09.08 13:45

Holivudo aktorius Leonardo DiCaprio gavo naują prestižinį Jungtinių Tautų (JT) taikos pasiuntinio klimato kaitos klausimais vaidmenį.

Holivudo aktorius Leonardo DiCaprio gavo naują prestižinį Jungtinių Tautų (JT) taikos pasiuntinio klimato kaitos klausimais vaidmenį.

„Volstryto Vilko“ (The Wolf of Wall Street) žvaigždė, kuris yra atsidavęs aplinkosaugos aktyvistas, imdamasis naujų pareigų kitą savaitę kalbės JT viršūnių susitikime klimato kaitos klausimais Niujorke.

Savo kalbos metu, jis, kaip tikimasi, sieks atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulio klimato atšilimo problemą.

„Man garbė imtis JT taikos pasiuntinio klimato kaitos klausimais vaidmens ir prisidėti prie generalinio sekretoriaus pastangų spręsti vieną svarbiausių problemų, su kuriomis susiduriame mes, kaip pasaulio bendruomenė“, – išplatintame pranešime paskelbė L. DiCaprio.

„Jaučiu moralinę pareigą pasisakyti šiuo svarbiu žmonijos istorijos momentu – tai momentas, kai reikia imtis veiksmų. Tikiuosi, kad artimiausiais metais mes atsakysime į klimato krizę, kuri gali nulemti žmonijos ir mūsų planetos likimą“, – nurodė jis.

Apie šį paskyrimą JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas paskelbė antradienį, pradėjus kelioms dienoms po to, kai paaiškėjo, kad aktorius bus pagerbtas už savo aplinkosaugos pastangas aštuntoje kasmetinėje Clintonų fondo organizuojamoje pasaulio piliečio apdovanojimų teikimo ceremonijoje.

Anksčiau ši garbė yra tekusi Charlize Theron, Stevie Wonderiui, Edwardui Nortonui ir George`ui Clooney – visi jie yra buvę JT taikos pasiuntiniais.

G. Clooney savo šešerius metus trukusią JT taikos pasiuntinio misiją baigė šiais metais, nebegalėdamas suderinti jos su asmeniniais ir profesiniais įsipareigojimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.