Veidai

2014.09.16 10:31

Nuomonę dėl Škotijos nepriklausomybės galima išsakyti ir keksiukais

Kol visas pasaulis laukia Škotijos referendumo rezultatų, viena Edinburgo kepėjų pora nusprendė patys surengti balsavimą dėl nepriklausomybės.

Kol visas pasaulis laukia Škotijos referendumo rezultatų, viena Edinburgo kepėjų pora nusprendė patys surengti balsavimą dėl nepriklausomybės.

Edinburgo kepėjai žmonėms siūlo nuomonę pareikšti gana netradiciniu būdu – nusiperkant keksiuką. Kepyklėlės „Kukus“ lankytojai gali rinktis iš trijų keksiukų rūšių: puoštą Škotijos vėliava, kuris reiškia „taip“, su Jungtinės Karalystės simboliu, reiškiančiu „ne“, ir pažymėtą klaustuku – tiems, kurie dar nėra apsisprendę.

Kepyklėlės savininkai – Grahamas Savage`as ir jo draugė keksiukų referendumo idėją subrandino dar kovą ir ketina balsavimus rengti iki pat oficialaus referendumo, kuris įvyks jau netrukus – rugsėjo 18 d.

„Norėjome padaryti kažką, kas būtų spalvinga, įdomu, linksma ir padėtų žmonėms suformuoti truputėlį lengvesnį atsaką į politiką. Manau, kad lankytojams patinka sekti balsavimo rezultatus ir įsitraukti į įvykius“, – teigė kepyklos savininkas G. Savage`as.

Savininkai džiaugiasi verslo sėkme ir tikisi iki referendumo pabaigos parduoti dešimt tūkstančių keksiukų. Šie originalūs pyragėliai per trumpą laiką išpopuliarėjo ne tik tarp nuolatinių lankytojų, jie pritraukė ir naujų klientų, daug turistų.

Kad būtų išvengta balsavimo paklaidos, visų rūšių keksiukai gaminami tokio pat aviečių ir baltojo šokolado skonio. Naujausi balsavimo rezultatai iškabinami kepyklėlės lange kiekvienos savaitės pabaigoje. Paskutiniai rezultatai rodo, kad pirmauja „Taip“ stovykla, tačiau visai neseniai priekyje buvo kampanija „Ne“ – prieš atsiskyrimą nuo Jungtinės Karalystės. Savininkai teigia, kad viskas labai nepastovu, laimėtojai keičiasi kas savaitę, o klientai dažnai praeina pro kepyklėlę pasižiūrėti balsavimo rezultatų.