Naujienų srautas

Veidai2012.10.19 10:59

Čekijos ūkininkų įkurtame parke – dėlionės ir skulptūros iš moliūgų

Čekijoje viena ūkininkų šeima kiekvieną rudenį kuria „Moliūgų pasaulį“, kuriame – įvairios dėlionės ir skulptūros iš šios spalvingos daržovės.

Čekijoje viena ūkininkų šeima kiekvieną rudenį kuria „Moliūgų pasaulį“, kuriame – įvairios dėlionės ir skulptūros iš šios spalvingos daržovės.

Jie užaugina daugiausiai moliūgų Čekijoje, kieme – šimtai oranžinės, žalios, geltonos ir raudonos spalvos vaisių. Ūkininkai teigia prieš kelerius metus pasisodinę moliūgų iš smalsumo, tik norėdami sužinoti, kurios jų rūšys išaugs. Dabar tai – sėkmingas verslas.

Nors šie vaisiai labiausiai žinomi kaip Helovino atributas, Čekijoje ši šventė nėra populiari, tad kurį laiką moliūgų paklausos nebuvo. Todėl kilo idėja įkurti „Moliūgų pasaulį“ – teminį parką vaikams, kuriame puikuotųsi šių vaisių dėlionės ir skulptūros.

Patirties šiam verslui ūkininkai teigia įgiję užsienyje.

„Mano vyras auginti moliūgus išmoko dirbdamas Šveicarijoje. Ten įprasta šiuos vaisius parduoti tiesiai iš ūkių, kuriuose jie augo. Mes irgi panorome taip prekiauti. Svarbiausia buvo suprasti, kurios moliūgų rūšys pas mus gerai derės, pabandėme ir mums pavyko“, – pasakojo ūkininkė Jarka Pipkova.

Moliūgų auginimas reikalauja daug darbo – nuo jų sodinimo iki derliaus nuėmimo, tačiau ūkio šeimininkai teigia, kad vargus atperka vis gausėjantis būrys žmonių, besidominčių šiuo vaisiumi.

„Moliūgų pasaulyje“ daugiausia naudojami dekoratyviniai moliūgai, bet atšalus orams, spalvingi vaisiai nesunyksta – juos suėda gyvuliai arba yra paverčiami trąšomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi