Veidai

2014.09.10 12:43

Kalifornijos Kapitolijuje pristatytas oficialus A. Schwarzeneggerio portretas

BNS2014.09.10 12:43

Po ketverių metų ir septynių filmų nuo to laiko, kai Arnoldas Schwarzeneggeris paliko aukščiausią Kalifornijos postą, šis aktorius ir politikas pirmadienį sutraukė didelę minią į savo oficialaus portreto pristatymą – renginį su fotografų blykstėmis ir tikra žvaigždžių galia, ne tik politika.

Po ketverių metų ir septynių filmų nuo to laiko, kai Arnoldas Schwarzeneggeris paliko aukščiausią Kalifornijos postą, šis aktorius ir politikas pirmadienį sutraukė didelę minią į savo oficialaus portreto pristatymą – renginį su fotografų blykstėmis ir tikra žvaigždžių galia, ne tik politika.

Realistiniame, fotografiją primenančiame portrete, kurį nutapė austrų ir airių dailininkas Gottfriedas Helnweinas, 67 metų buvęs kultūristas pavaizduotas Kalifornijos valstijos antspaudo fone, besišypsantis, vilkintis pilką kostiumą, užsirišęs kaklaraištį su juodais ir pilkais dryželiais.

„Kai buvau jaunas vyras, Austrijoje, kasdien svajodavau atvykti į Kaliforniją“, – sakė A.Schwarzeneggeris, imigrantas, kuris galiausiai vedė velionio JAV prezidento Johno F. Kennedy šeimos atstovę.

„Bet net ir drąsiausiose svajonėse niekada negalvojau, kad tapsiu gubernatoriumi“, – pridūrė jis.

Šis respublikonas ir produktyvus aktorius vadovavimą valstijai perėmė 2003 metais, po to, kai „dot com“ burbulo sprogimas sudrumstė Kalifornijos ekonomiką, nusiaubė valstijos biudžetą ir paskatino rinkėjus atšaukti tuometinį gubernatorių Gray Davisą.

Po netvirtos pradžios, kai A. Schwarzeneggeriui teko dirbti su demokratais, vėliau jis susidūrė su antru ekonominiu krachu  – baigiantis jo antrai kadencijai smogė hipotekų krachas ir Didžioji recesija.

Pirmas A. Schwarzeneggerio sugrįžimas į valstijos sostinę Sakramentą nuo darbo gubernatoriaus poste pabaigos buvo tokio paties holivudiško stiliaus, kaip ir jo spaudos konferencijos per dvi jo kadencijas – susigrūdę žurnalistai užsirašinėja ir filmuoja, Kapitolijaus pastato rotondoje susirinkę šimtai sveikintojų.

Tarp dalyvių buvo Kalifornijos respublikonų partijos lyderis Jimas Brulte'as ir laikinasis valstijos senato demokratų prezidentas Darrellas Steinbergas. Minios dydis paskatino dabartinį valstijos gubernatorių, demokratą Jerry Browną apie tai pajuokauti pristatant A. Schwarzeneggerį.

„Dar niekad nemačiau tiek daug žmonių ir tiek daug kamerų spaudos konferencijoje, – sakė J. Brownas. – Arnoldai, tu vis dar tai turi!“

J. Brownas, kuris ir anksčiau – nuo 1975-ųjų iki 1983-iųjų – yra dirbęs dvi kadencijas ir kurio tėvas taip pat buvo gubernatorius, užsiminė apie savo paties portretą, pristatytą 1984 metais ir tuomet liūdnai garsėjusį modernistiniu stiliumi.

„Kai mano tėvas pamatė mano portretą, jis supyko ir pasakė: „Tu niekada nebebūsi išrinktas“, – pasakojo J. Brownas, kuris Kalifornijos gubernatoriaus postą vėl užėmė po A. Schwarzeneggerio ir kuris siekia precendento neturinčios ketvirtos kadencijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt