Veidai

2012.10.11 13:11

Tyrimas: daugiau Nobelio premijos laureatų turi šalys, kuriose suvalgoma daugiau šokolado

ELTA2012.10.11 13:11

Šalys, kuriose suvartojama daug šokolado, turi daugiau Nobelio premijos laureatų, rodo atitinkamas tyrimas, kurio rezultatus skelbia agentūra AFP. 

Šalys, kuriose suvartojama daug šokolado, turi daugiau Nobelio premijos laureatų, rodo atitinkamas tyrimas, kurio rezultatus skelbia agentūra AFP.

23 šalyse nustatytas stebėtinas ryšys tarp šokolado suvartojimo vienam žmogui ir Nobelio premijos laureatų skaičiaus, tenkančio vienam gyventojui, specializuotame žurnale „New England Journal of Medicine“ rašo Kolumbijos universiteto Niujorke mokslininkas Franzas Messerli.

Pateiktais duomenimis, Šveicarija, suvartojanti daugiausiai šokolado, turi ir daugiausiai Nobelio premijos laimėtojų, tenkančių vienam gyventojui. JAV, Prancūzija ir Vokietija yra viduryje, o Kinija, Japonija ir Brazilija – atitinkamo sąrašo apačioje. Išimtį iš šios taisyklės sudaro tik Švedija, kur vienas žmogus per metus suvartoja 6,4 kg šokolado. Pagal F. Messerli skaičiavimus, šalis turėtų turėti 14 Nobelio premijos laureatų, tačiau jų yra net 32.

Gali būti, kad švedai yra ypač imlūs našumą skatinančiam šokolado efektui, spėja ekspertas. Tačiau gali būti ir taip, kad Nobelio premijas skirstanti komisija pirmenybę teikia mokslininkams iš savo šalies.

F. Messerli atkreipia dėmesį į tai, kad jo skaičiavimai remiasi vidutiniu šokolado suvartojimu tirtose šalyse. Ar šokoladą valgo Nobelio premijos laureatai, nežinoma. Nežinoma ir tai, kokį kiekį šio skanėsto turėtų suvalgyti žmogus, kad pastebimai padidintų savo šansus laimėti Nobelio premiją. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt