Veidai

2015.09.08 13:45

Indijoje gydytojai moteriai išoperavo prieš 36 metus susiformavusį embrioną

BNS2015.09.08 13:45

Indijoje gydytojai 60 metų moteriai išoperavo prieš 36 metus susiformavusio embriono griaučius ir mano, kad šis atvejis yra ilgiausiai trukęs žuvusio embriono nešiojimas.

Indijoje gydytojai 60 metų moteriai išoperavo prieš 36 metus susiformavusio embriono griaučius ir mano, kad šis atvejis yra ilgiausiai trukęs žuvusio embriono nešiojimas.

Ta moteris iš skurdaus kaimiško rajono centrinėje Indijoje pastojo būdama 24 metų, bet embrionas žuvo, nes vystėsi ne gimdoje, pirmadienį sakė vienas ją gydęs gydytojas.

Moteris tuo metu „labai bijojo“ operacijos embriono liekanoms pašalinti ir vietoje to savo klinikoje paprašė vaistų nuo skausmo.

Skausmai palaipsniui liovėsi, bet po daugelio metų atsinaujino, ir moteris buvo priversta kreiptis į medikus miesto ligoninėje, sakė Nagpuro N.K.P. Salve (N.K.P. Salvės) medicinos instituto chirurgijos skyriaus vadovas Murtaza Akhtaras.

„Ji atėjo pas mus skųsdamasi skausmu pilve, – sakė jis. – Tai atvejis, kai moteris patyrė negimdinį nėštumą. Ji mums papasakojo, kad laukėsi 1978 metais ir kad tai buvo brandus nėštumas“.

Gydytojai užčiuopė gumbą jos pilvo apačioje, dešinėje pusėje, ir baiminosi, kad tai gali būti piktybinis auglys, bet tolesni testai parodė, kad tai buvo sukalkėjusi masė.

„Kai pamatėme skenuotus atvaizdus, mūsų pirma reakcija buvo tokia: „Su kuo čia susiduriame?“ Iš tikrųjų tai buvo susiformavę griaučiai sukalkėjusioje cistoje, – sakė M.Akhtaras. – 60 metų moteris su 36 metus jos pilve išbuvusiu embrionu yra medicinos stebuklas. Apie tokį dalyką nesame girdėję“.

Medicinos literatūroje gydytojai aptiko informaciją, kad viena moteris Belgijoje po negimdinio nėštumo embriono liekanas pilve nešiojo 18 metų ir tai buvo ilgiausias toks užfiksuotas laikas.

Negimdinio nėštumo atvejais kiaušinėlis prisitvirtina ne gimdoje, dažniausiai – kiaušintakiuose.

Nagpuro gydytojų komanda sėkmingai išoperavo sukalkėjusią masę, kuri buvo tarp moters gimdos, žarnų ir šlapimo pūslės.

„Ji buvo šokiruota, kai sužinojo, kas įvyko. Bet dabar ji laikosi gerai ir sveiksta“, – sakė M. Akhtaras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.