Naujienų srautas

Veidai2012.10.10 16:58

Britų atlikėja S. Brightman skris į kosmosą

ELTA 2012.10.10 16:58

52 metų britų atlikėja Sarah Brightman ketina tapti pirmąja garsenybe, kuri kaip kosmoso turistė skris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

52 metų britų atlikėja Sarah Brightman ketina tapti pirmąja garsenybe, kuri kaip kosmoso turistė skris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

Ji jau gavo rusų kosmonautikos agentūros „Roskosmos“ pritarimą ir ketina leistis į kelionę po 2013 metas planuojamo koncertinio turo, trečiadienį spaudos konferencijoje Maskvoje pareiškė S. Brightman. Apie išlaidas ji nieko nepasakė.

Prieš 11 metų amerikiečių verslininkas Dennis Tito sumokėjo 20 mln. dolerių (16 mln. eurų) ir tapo pirmuoju kosmoso turistu. Jo išvyka truko šešias dienas.

Iki šiol tokią išskirtinę kelionę į žvaigždes sau leido šeši vyrai ir viena moteris. Jei planai išsipildytų, S. Brightman taptų pirmąja kosmoso turiste per pastaruosius metus. Atitinkama programa 2009-aisiais buvo nutraukta ir turėtų būti atnaujinta maždaug 2015-aisiais.

Rusų raketa „Sojuz“ kosmoso turistus į TKS kelioms dienoms gabena iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane. Kandidatai turi įveikti sunkias treniruotes ir nuodugniai pasitikrinti sveikatą. Turistų keliones į kosmosą organizuoja JAV bendrovė „Space Adventures“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą