Veidai

2015.09.08 13:45

Kad sūnus eitų dirbti, teko kreiptis į teismą

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Viena pora ėmėsi ekstremalių priemonių, norėdama priversti dirbti savo suaugusį sūnų – padavė jį į teismą.

Viena pora ėmėsi ekstremalių priemonių, norėdama priversti dirbti savo suaugusį sūnų – padavė jį į teismą.

29 metų Xu Qingas atsisako dirbti nuo tada, kai baigė universitetą. Jis tvirtina, kad tai pernelyg nuobodu, rašo express.co.uk. Maža to, į savo tėvų namus jis pasikvietė gyventi savo merginą ir reikalauja, kad būtų pamaitintas ir apšokinėtas.

Iš pradžių motina Xu Hsing šeimos namuose Kinijos sostinėje Pekine skalbė ir gamino valgį savo vienturčiui sūnui. Jo tėvas Ku surado jam darbo vietą vienoje bičiulio įmonėje, bet Qingas vos po trijų mėnesių metė darbą, teigdamas, kad jis pernelyg nuobodus.

Qingas leido dienas miegodamas ar naršydamas internete, kur susipažino su viena mergina, taip pat bedarbe. Vos po vieno mėnesio draugystės ji atsikėlė gyventi į Qingo namus, sukeldama neviltį jo tėvams.

Neapsikentę tėvai iškėlė sūnui ultimatumą, pareikšdami, kad jis privalo susirasti darbą arba išsinešdinti lauk. Tačiau veltėdis atsisakė išsikelti ir jo gimdytojai sako neturėję kitos išeities, kaip tik paduoti jį į teismą.

Teismas tėvams buvo palankus: teisėjas nusprendė, kad tėvams nebepriklauso išlaikyti savo 29 metų sūnaus ir kad jie turi teisę iškraustyti jį iš savo namų.

Nepaisant to, 60 dienų Qingas ir jo mergina vis atsisakydavo išeiti, priversdami tėvus grįžti į teismą. Dabar jie prašo teismo, kad antstoliai priverstinai iškeldintų jų sūnų ir jo merginą.

Šis atvejis laikomas Kinijos vieno vaiko politikos pasekme. Teigiama, kad prieštaringas vyriausybės diktatas sukūrė vadinamų mažųjų princų kartą, kuriai tėvai nieko nedraudžia ir kuriai nereikia dirbti ar rūpintis savimi.

Straipsniai apie tokį sūnų sukėlė interneto vartotojų kritikos bangą.

„Turėti tokį sūnų yra tikrai graudu. Turėkite galvoje: nesugadinkite vaikų“, – rašė vienas vartotojas.

Kitas komentavo: „Tai yra šiuolaikinio švietimo atspindys“. „Tėvai užsiaugino tokį sugadintą princą. Jie patys to prašėsi!“, – pridūrė kitas.