Naujienų srautas

Veidai2014.08.21 10:21

70 metų australas tapo seniausiu Lamanšo sąsiaurį perplaukusiu žmogumi

BNS 2014.08.21 10:21

Vienas 70-metis australas tapo seniausiu Lamanšo sąsiaurį perplaukusiu žmogumi, o šį savo pasiekimą pažymėjo išlenkdamas porą alaus bokalų „dėl medicinos priežasčių“.

Vienas 70-metis australas tapo seniausiu Lamanšo sąsiaurį perplaukusiu žmogumi, o šį savo pasiekimą pažymėjo išlenkdamas porą alaus bokalų „dėl medicinos priežasčių“.

Cyrilas Baldockas, gyvenantis Sidnėjaus rytiniame priemiestyje Bondajuje, sakė, kad alus yra gerokai gardesnis už vandenį, kurio jam teko paragauti per trečiadienį surengtą rekordinį plaukimą iš Anglijos į Prancūziją. Plaukikas pridūrė, kad šis iššūkis jam buvo sunkus.

C. Baldockas, kurio amžius – 70 metų ir devyni mėnesiai, užtruko 12 val. 45 min., kol nuplaukė iš Doverio į Gri Nezo kyšulį, kuriuos skiria 34 kilometrai.

Australas įveikė ankstesnį rekordą, pasiektą brito Rogerio Allsoppo, kuris 2011-aisiais Lamanšą įveikė būdamas penkiais mėnesiais jaunesnis.

„Išgersiu porą bokalų alaus – bet tik dėl medicinos priežasčių, kad galėčiau užmigti“, – C. Baldockas sakė naujienų agentūrai „Australian Associated Press“, baigęs plaukimą, per kurį dėvėjo tik kepuraitę, akinius ir glaudes, kaip numato plaukimo per Lamanšo sąsiaurį taisyklės.

„Maždaug 10-ąją valandą patyriau labai blogą pusvalandį ir buvau pradėjęs truputį nerimauti, – pridūrė jis. – Smarkiai skaudėjo rankas, ir neatrodė, kad bent kiek judu, tačiau po to vėl atkutau.“

C. Baldockas Lamanšo sąsiaurį pirmąkart perplaukė 1985 metais ir tapo penktuoju tai sėkmingai atlikusiu australu.

Jis sakė norėjęs pagerinti rekordą, kad įamžintų savo mentoriaus ir trenerio Deso Renfordo atminimą. D. Renfordas irgi norėjo dalyvauti tokiame plaukime, bet jį ištiko infarktas.

„Desas norėjo pamėginti, tačiau akivaizdu, kad to nebegalėjo padaryti, – C. Baldockas sakė transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“. – Pasakiau Desui, kad kai sulauksiu tokio amžiaus, aš mėginsiu. Tačiau nežinojau, kad per 30 metų vyriausio (Lamanšą perplaukusio žmogaus amžius) padidėjo 10 metų – taigi turėjau truputį palaukti.“

C. Baldocko pasiekimas, pripažintas Guinnesso pasaulio rekordų knygos, gali ilgai neišsilaikyti, nes šią savaitę Lamanšo sąsiaurį planuoja mėginti perplaukti 73 metų australė Irene Keel.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi