Naujienų srautas

Veidai2012.10.05 17:11

Telšių urėdijos Žvėrinčiuje palaiminti žvėrys

Pasaulinė gyvūnijos diena paminėta Telšių urėdijos Žvėrinčiuje. Čia žvėrys palaiminti ir pavaišinti.

Pasaulinė gyvūnijos diena paminėta Telšių urėdijos Žvėrinčiuje. Čia žvėrys palaiminti ir pavaišinti.

Švęsti gyvūnijos dienos į Žvėrinčių atvyko rajono mokyklų miško bičiulių bendrijos nariai. Žemaitijos simboliu laikomas meškinas Timas gavo didžiulį tortą iš daržo ir sodo gėrybių. Pasak miškininkų, šie metai Žvėrinčiui neblogi.

„Gyventojų padaugėjo – atsivedė jauniklių, sulaukėme 4 lūšių jauniklių, vilkų – 1 jauniklio ir mufloniuką, tris didžiuosius apuokų jauniklius, danielių. Pas mus žvėrys gerai gyvena ir veisiasi“, – tvirtina Telšių miškų urėdijos inžinierius Justinas Norvilas.

Už gamtosaugos veiklą ne kartą pelnę Žaliąją vėliavą Kaunatavos pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai urėdijos miškuose lankosi ne tik per šventes.

„Kalam ir keliam inkilus, medelius sodinam“, – pasakoja moksleivis Paulius.

„Užsidirbam pinigėlių ir į ekskursiją nuvažiuojam, dabar, rudenį, giles renkame, dar paprašo kokį darbą padaryti, aišku, už jį visą laiką sumoka. O mes taupome pinigėlius ir nuvažiuojame į ekskursiją“, – sako Telšių r. Kaunatavos pagrindinės mokyklos direktorius Kazimieras Vilimavičius.

Urėdija dalyvaudama žvėrių veisimo ir paleidimo į laisvę programose, priimdama lankytojus kasmet užsidirba per 100 tūkst. litų. Pinigai pravers gerinant žvėrių gyvenimo sąlygas ir aplinką lankytojams.

„Daugiau eksponatų, daugiau priėjimo prie žvėrių, tas principas išlieka, kad žvėrys turi gyventi kuo natūralesnėmis sąlygomis, bet kad būtų matomi ir mūsų lankytojai jais galėtų pasidžiaugti“, – teigia Telšių miškų urėdas Bronislavas Banys.

Ketvirtadienį švenčiamas Pranciškaus vardadienis, krikščionys jį laiko gyvūnų globėju. Šventėje dalyvavęs vienuolis pranciškonas palaimino ir visus Žvėrinčiaus gyventojus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi