Naujienų srautas

Veidai2012.10.03 17:43

Išmetė iš darbo, nes atsiraitodavo kelnes

LRT.lt 2012.10.03 17:43

59 metų švedas, kuris daugiau nei 30 metų dirbo pakuočių fabrike, esančiame Švedijos pietinėje dalyje, buvo atleistas iš darbo, nes dirbdavo atsiraitojęs kelnes, rašo „The Local“.

59 metų švedas, kuris daugiau nei 30 metų dirbo pakuočių fabrike, esančiame Švedijos pietinėje dalyje, buvo atleistas iš darbo, nes dirbdavo atsiraitojęs kelnes, rašo „The Local“.

„Niekada daugiau ten neįkelsiu savo kojos“, – sako Andersas Sjoblomas.

Vyriškis buvo be ceremonijų atleistas iš darbo pakuočių fabrike, įsikūrusiame Skene, Pietų Švedijoje, ir valdomame medienos tiekimo kompanijos „Stora Enso“. A. Sjoblomas čia dirbo nuo 1974 metų.

Atleidimo priežastis – jis dirbdavo atsiraitojęs kelnes.

Daugybę jo darbo su „Stora Enso“ metų kelnių atsiraitojimas nekėlė jokios problemos.

„Šilta. Ir taip lengviau laipioti aukštyn žemyn laiptais ten, kur aš dirbu“, – kodėl atsiraitoja kelnes, aiškina A. Sjoblomas.  

Bet birželį fabrikas įvedė naują ir griežtesnį aprangos kodą, aiškindami jo būtinybę darbo saugos reikalavimais.  

Naujajame aprangos kode nurodyta, kad darbuotojai turi dėvėti ilgas kelnes. Tačiau ilgos kelnės, paraitotos iki kiek žemiau kelių, buvo nepriimtinos.   

Per vasarą jis gavo žodinių ir raštiškų perspėjimų, nurodančių nešioti neatraitotas kelnes.

„Tą rytą aš kaip visada atsiraitojau kelnes. Tada įėjo vadovas ir išsiuntė mane namo, ir man buvo įteiktas įspėjimas apie atleidimą. Buvau toks įsiutęs“, – sako A. Sjoblomas.

Netrukus jis iš tiesų buvo atleistas. Profesinė sąjunga planuoja kreiptis į teismą, jeigu vyriškis bus negrąžintas į darbą.

„Neįrodyta, kad darbdaviai turi teisę įvesti darbininkams tokio tipo reikalavimus“, – sakė profsąjungos atstovas Magnusas Lesonas.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi