Veidai

2015.09.08 13:45

Kai kuriems renkantis kavinę ar barą svarbiausia – požiūris į atsivedamus gyvūnus

Dvidešimtyje Lietuvos kavinių galima užsisakyti šuns skanėstą, o nuo rugsėjo Vilniuje duris atveria jau antroji kačių kavinė.

Dvidešimtyje Lietuvos kavinių galima užsisakyti šuns skanėstą, o nuo rugsėjo Vilniuje duris atveria jau antroji kačių kavinė.

Vis daugiau barų ir kavinių tampa draugiškos gyvūnams, kviečia klientus užsukti su savo keturkojais draugais. Kai kuriose Vilniaus, Kauno, Druskininkų ir pajūrio kavinėse šiuo metu vyksta akcija, kuomet klientų augintiniai vaišinami skanėstais.

Projekto sumanytojai teigia, jog tokia akcija padeda šeimininkams praleisti daugiau laiko su savo augintiniu.

„Žmonės yra linkę, ypač geru oru, išeiti į miestą pasivaikščioti, susitikti su draugais, o tai padaryti su savo augintiniais visada smagiau“, – sako „Mars Lietuva“ atstovas Mindaugas Rupšys

Projekte dalyvaujančias įstaigas galima atpažinti iš specialaus akcijos lipduko ant kavinių durų. Vasaros pradžioje prasidėjusi akcija tęsis iki rugpjūčio vidurio.

„Prieš eidamas į kavinę, susitardamas susitikt su draugu turi pagalvot, ar ten galima su šunimi, ar negalima. Nes Vilniaus senamiesty viskas gerai, kol vasara, bet žiemą labai mažai kur galima eiti su šunimi“, – sako lauko kavinėje su augintine Upe laiką leidžianti Inga.

Kačių mylėtojams Vilniuje rugsėjo mėnesį duris atveria antroji kačių kavinė. Jos šeimininkai planuoja sukurti vietą, į kurią rinksis gyvūnus mėgstantys žmonės. Patalpose ne tik gyvens katės, bet ir bus skaitomos paskaitos apie kačių priežiūrą, vyks diskusijos, žmonės galės dalintis savo patirtimi ir patarimais.

„Vyriausybė pakeitė tas taisykles, numatydama, kad kates ir šunis draudžiama laikyti viešojo maitinimo įstaigose, jeigu tai kelia pavojų maisto saugumui. Žodžiu, padarė tokią išimtį, kad jeigu kavinė taip įsteigta, kad nekelia pavojaus maisto saugumui, tai kates ir šunis galima laikyti miesto kavinėse“, – sako atidaromos kavinės šeimininkas.

Kavinėje gyvensiančios katės bus paimtos iš beglobių gyvūnų organizacijų. Jos galės bendrauti su lankytojais, tik negalės patekti į maisto gaminimo zoną.

Gyvūnų šeimininkai pasakoja, kad galimybė į kavinę keliauti drauge su savo augintiniu jiems yra prioritetas.