Veidai

2012.10.01 12:34

Amerikietis paveldėjo 13 tūkst. klounų daiktų kolekciją

LRT.lt 2012.10.01 12:34

Vyras iš Floridos pasakoja, kad kai prieš dvejus metus mirė jo uošvis, kuris buvo ir jo verslo partneris, jis paveldėjo virš 13 tūkst. klouno atributikos daiktų kolekciją, praneša „South Florida Sun Sentinel“, kuria remiasi upi.com

Vyras iš Floridos pasakoja, kad kai prieš dvejus metus mirė jo uošvis, kuris buvo ir jo verslo partneris, jis paveldėjo virš 13 tūkst. klouno atributikos daiktų kolekciją, praneša „South Florida Sun Sentinel“, kuria remiasi upi.com

Richardas Levine`as šiuo metu svarsto, ką daryti su šia milžiniška paveldėta klonų atributų kolekcija.

Kolekcija, priklausė Jackui Kline`ui pasivadinusiam sceniniu vardu „Clown Jackey”. Jis mirė 2010 metaise.  Kolekciją sudarė klouno marionelės, piešiniai, figūrėlės, lėlės, nuotraukos, knygos bei kostiumai.

„Daiktai turėtų būti laikomi muziejuje arba kokioje nors panašioje vietoje, o ne sandėlyje“,  – žurnalistams teigė 58 metų amžiaus R. Levine`as  iš Fort Lauderdale miestelio.

Velionis Jackas Kleine`as dažnai lankydavosi vaikų ligoninėse, persirengęs klounu ir 50 metų kaupė savo kolekciją.

„Mano žmona ir aš turėjome priimti sprendimą – ar laikyti kolekciją tokiomis sąlygomis kaip ji buvo laikoma laikoma iki šiol ir galbūt ją prarasti, ar ją eksponuoti viešumoje“, – po paskutinio apsilankymo sandėlyje, kuriame buvo laikoma kolekcija pareiškė R. Levine`as.

R. Levine`as teigia, kad jam trūksta laiko tinkamai sutvarkyti buvusio klouno kolekciją, tačiau jis tikisi ją inventorizuoti. Didžiąją  kolekcijos dalį jis ketina  parduoti,  likusią – paaukoti labdarai.

„Palaipsniui man pradėjo patikti šios kolekcijos eksponatai. Vėliau aš pasidariau tikras jos entuziastas. Šiuo metu aš tikrai jaučiu, kad J. Klein`as buvo iš tikrųjų pasinėręs į jos kūrimą. Man patinka ne liūdni, bet entuziastingi klounai“, – teigia R. Levine`as.