Veidai

2015.09.08 13:45

Holivudo aktorius D. Duchovny nusifilmavo kontraversiškoje rusiško alaus reklamoje

BNS 2015.09.08 13:45

JAV aktorius Davidas Duchovny išprovokavo audringus debatus, Rusijoje nusifilmavęs ultrapatriotinėje alaus reklamoje, kurioje Holivudo žvaigždė fantazuoja, kaip būtų susiklostęs jo gyvenimas, jeigu jis būtų rusas.

JAV aktorius Davidas Duchovny išprovokavo audringus debatus, Rusijoje nusifilmavęs ultrapatriotinėje alaus reklamoje, kurioje Holivudo žvaigždė fantazuoja, kaip būtų susiklostęs jo gyvenimas, jeigu jis būtų rusas.

Televizijos serialo „X failai“ (X-Files) žvaigždė pasirodė vienoje nublizgintoje rusiško alaus reklamoje, kurią sukurti įkvėpė D. Duchovny šaknys Rytų Europoje.

„Yra kita šalis, iš kurios gavau savo pavardę. Kai kada man iškyla klausimas, kas nutiktų, jeigu viskas būtų susiklostę kitaip... Jeigu būčiau gimęs Rusijoje?“ – aktorius sako reklamoje, kuri penktadienį buvo paskelbta vaizdo įrašų portale „YouTube“.

Duodamas interviu D. Duchovny yra sakęs, kad jo tėvas turėjo lenkiškų ir rusiškų šaknų, tačiau neseniai rašė socialiniame tinkle „Twitter“, kad iš tiesų jis yra ukrainietis.

Naujoje reklamoje skamba sovietinio roko hitai, o aktorius joje rodomas įsivaizduojantis save choreografu, kosmonautu, roko žvaigžde arba ledo ritulininku, taip pat laikosi rusiškų tradicijų, tokių kaip kaitinimasis garinėje pirtyje.

„Gimęs Rusijoje, turėčiau kuo didžiuotis“, – daro išvadą jis.

Už gynybos sektorių atsakingas Rusijos premjero pavaduotojas Dmitrijus Rogozinas socialiniame tinkle „Twitter“ įsidėjo šio vaizdo įrašo nuorodą su komentaru: „Galima užmiršti, ką ji reklamuoja – nes visa tai padaryta su meile.“

Tačiau JAV naujienų portalas globalpost.com pasmerkė D. Duchovny dėl dalyvavimo „prastai parinktu laiku pasirodžiusioje nacionalistinėje reklamoje“, kuri buvo išleista tuojau po to, kai Ukrainoje sudužo Malaizijos keleivinis laineris, kaip manoma, numuštas prorusiškų separatistų.

Rusijos valstybinė televizija „Rossija 24“ irgi kritikavo D. Duchovny dėl to, kad jis nusifilmavo rusiškoje reklamoje, kai pasivadino esantis ukrainietis.

„Tai neužkirto kelio šiam aktoriui pasirodyti milžiniško biudžeto reklamoje apie didžiavimąsi tėvyne Rusija“, – įgėlė „Rossija 24“ žinių vedėjas.

Balandį D. Duchovny parašė „Twitter“: „Užaugau manydamas esantis rusas, tačiau neseniai sužinojau, kad visą laiką buvau ukrainietis. Niekada nevėlu pasikeisti.“

Didelė dalis dabartinės Ukrainos anksčiau priklausė Rusijos imperijai.

Naujoji reklama praeitą savaitgalį buvo viena iš populiariausių vaizdo įrašų, o iki pirmadienio „YouTube“ portale ji buvo peržiūrėta beveik 1,5 mln. kartų.

Kai kuriems žiūrovams ši reklama pasirodė jaudinama, bet kiti peikė D. Duchovny, kad jis prisidėjo prie šio projekto.

„Ar Davidas Duchovny visai pakvaišo? Galbūt jis taps kitu, gavusiu (Rusijos) pasą po Gerardo Depardieu“, – piktinosi „Twitter“ vartotoja Tatjana Samosudova, turėdama omenyje meilę Rusijai demonstruojantį Prancūzijos kino žvaigždę.

D. Duchovny – ne vienintelis iš Vakarų šalių kino žvaigždžių, nusifilmavusių Rusijos rinkai skirtose reklamose. Aktorius Bruce`as Willisas reklamuoja vieną banką, o G. Depardieu, praeitais metais gavęs Rusijos pilietybę, reklamavo banką ir restoranų tinklą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.