Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Naujagimiui delfiniukui prognozuoja puikaus artisto ateitį

Jūrų muziejaus delfinariumo senbuvė – 25 metų delfinė Gabija – sekmadienį susilaukė dar vieno jauniklio. Antradienį pirmą kartą mažylį jau galėjo išvysti ir atėjusieji į delfinų pasirodymus.

Jūrų muziejaus delfinariumo senbuvė – 25 metų delfinė Gabija – sekmadienį susilaukė dar vieno jauniklio. Antradienį pirmą kartą mažylį jau galėjo išvysti ir atėjusieji į delfinų pasirodymus. 

Sekmadienio rytą į pasaulį atėjęs delfinų Argo ir Gabijos mažylis kol kas nesitraukia nuo mamos. Jis yra maždaug metro ilgio ir apie 15 kilogramų svorio. Pasak muziejaus specialistų, mažylis ir mama kol kas jaučiasi gerai. Gabija yra viena iš seniausių delfinių, Klaipėdoje gyvenanti nuo pat delfinariumo įkūrimo.

„Ji iš tikrųjų yra mama rekordininkė, nes čia ir Graikijoje gyvena keturi, su šituo – penki, jos mažyliai. Gabija yra labai dėmesinga mama, ji visą laiką saugo mažylį, kad jisai niekur nenuklystų“, – pasakoja Jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė.

Paprastai mama ir mažylis per pasirodymus būdavo atskiriami nuo kitų delfinų, tačiau šiuo metu delfinariumas dar rekonstruojamas ir atskirti jauniklio nėra kur. Todėl sekmadienį, kai mažylis gimė, pasirodymai buvo atšaukti. Dabar jie vyksta vėl, bet truputį ramiau nei paprastai.

„Atsisakyta elementų, kurie yra labai staigūs, aukštų šuolių, kur daug vandens, daug taškomasi. Kaip bebūtų gaila, šių elementų laikinai atsisakyta tam, kad nebūtų užgautas jauniklis. Paprasčiausiai norėjome  apsidrausti“, – sako Jūrų muziejaus vyriausiasis treneris Mindaugas Lukošius.

Mažylis – vos kelių dienų amžiaus, tačiau, pasak trenerio, jau yra labai smalsus ir neabejotinai bus puikus artistas.

„Per šias kelis dienas pastebėjome, kad jis stengiasi atitrūkti, kuo greičiau paplaukti. Bet Gabija, kadangi yra rūpestinga mama, pasako: būk dabar čia, prie manęs, suspėsime visur“, – atskleidžia M. Lukošius. Rekonstruotame delfinariumo baseine nuo pernai metų pabaigos gyvena aštuoni delfinai, mažylis – devintasis. Dar šeši delfinai yra likę Graikijoje. Juos ketinama sugrąžinti kitąmet, kai delfinariumo rekonstrukcija bus visiškai baigta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi