Veidai

2012.09.24 10:04

Vyras apsimetinėjo pilotu, kad galėtų nemokamai skraidyti

LRT.lt2012.09.24 10:04

Italijos policija sulaikė vyrą, kuris apsimetinėjo lėktuvo pilotu, kad galėtų nemokamai skraidyti. Anot jo, tam jį įkvėpė kino filmas „Pagauk, jei gali“ su Leonardo DiCaprio.

Italijos policija sulaikė vyrą, kuris apsimetinėjo lėktuvo pilotu, kad galėtų nemokamai skraidyti. Anot jo, tam jį įkvėpė kino filmas „Pagauk, jei gali“ su Leonardo DiCaprio.

32-metis, prisistatinėjęs Andrea Sirlo vardu, apsimetė oro bendrovės „Lufthansa“ pilotu. Socialiniame tinkle „Facebook“ jis skelbė nuotraukas, kuriose pozavo su piloto uniforma, bei savo „netikrus“ skrydžius aptarinėjo su 400 draugų, tarp kurių buvo ir įsivaizduojamų skrydžių palydovų, praneša telegraph.co.uk.

Dėvėdamas namuose pasiūtą piloto uniformą ir naudodamas padirbtas asmens tapatybės korteles, „Sirlo“ pilotų kabinoje kaip „trečiasis pilotas“ nemokamai skrido bent kartą – iš Miuncheno į Turiną šių metų balandį.

Jis taip pat susikūrė paskyrą „Twitter“, kur pasivadino „Lufthansa“ pirmuoju kapitono padėjėju“.

Policija teigia apie apsimetėlį sužinojusi sausį, kai „Sirlo“ vienam civilinės aviacijos leitenantui prisistatė kapitonu, o šis pamanė, kad vyriškis tokiam darbui per jaunas. „Sirlo“ – virš Turino esančio skrydžių koridoriaus pavadinimas.

2002 metų filme „Pagauk, jei gali“, L. DiCaprio suvaidino Franką Abagnale`ą, tikrą sukčių, kuris, kaip teigiama, apsimetęs  „Pan Amerika“ pilotu, 7 dešimtmetyje per 250 skrydžių nukeliavo beveik 2 mln. kilometrų

„Pažiūrėjau filmą ir norėjau būti kaip F. Abagnale`as“, – policijai esą teigė pilotas apsimetėlis.

Policija jo veiklą sekė per „Facebook“ puslapį, kur aptiko besišypsančio „Sirlo“, stovinčio saugomose teritorijose ar mojuojančio iš komercinio orlaivio pilotų kabinos, nuotraukas.

Dabar aiškinamasi, ar jis, apsimetęs pilotu, skrido ir daugiau kartų.

Pranešama, kad „Sirlo“ policijai aiškino nemokamai skridęs tik kartą. „Tuomet jie pakvietė mane į pilotų kabiną kaip trečiąjį pilotą“, – tvirtino jis.

Bedarbis, į policijos akiratį dėl kitų nusikaltimų, tarp kurių – sukčiavimas, jau patekęs „Sirlo“ sulaikytas penktadienį, kai pasirodė prie registracijos posto Turino oro uoste.

„Bent kartą 2012 metais jis apsimetė užsienio komercinių oro linijų pilotų ir, prisistatęs svetima pavarde, pilotų kabinoje skrido kaip trečiasis pilotas“, – pranešime teigė policija.

Sulaikę „Sirlo“, policininkai apsilankė jo namuose, kur rado padirbtų asmens tapatybės kortelių, kelias pilotų uniformas, oro uosto darbuotojams skirtą leidimą statyti automobilį, du suklastotus gyvenimo aprašymus ir mokymosi vadovą.

Vyrui pateikti kaltinimai dėl bandymo sukelti grėsmę oro saugumui ir naudojimosi netikru vardu.

„Lufthansa“ atsisakė komentuoti, ar su tuo susijęs vienas iš jų skrydžių, ir teigė, kad tai – policijos reikalas.