Veidai

2012.09.22 13:47

Nyderlandai: „Facebook“ paskelbtas pakvietimas į gimtadienio šventę sukėlė riaušes

ELTA2012.09.22 13:47

Nyderlanduose socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtas pakvietimas į gimtadienio šventę nedideliame miestelyje įžiebė riaušes, skelbia BBC.

Nyderlanduose socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtas pakvietimas į gimtadienio šventę nedideliame miestelyje įžiebė riaušes, skelbia BBC.

Hareno miestelyje visą savaitę buvo sustiprintas saugumas po to, kai paauglės kvietimas į jos 16-ąjį gimtadienį buvo išsiųstas 30 tūkst. žmonių. Ji pamiršo „Facebook“ puslapyje paminėti, kad gimtadienis bus uždara šventė.

Riaušių policijos pareigūnai bandė išvaikyti minią triukšmadarių, kurie užplūdo miestelį.

Kvietimą į gimtadienį išsiuntusi paauglė iš namų išėjo penktadienį dar prieš mažiausiai 30 tūkst. į miestelį atvykusių svečių. Netoli Groningeno esančiame miestelyje gyvena mažiau nei 19 tūkst. žmonių.

„Ji paskelbė kvietimą „Facebook“ ir išsiuntė jį draugams, kurie išplatino jį savo draugams, ir netrukus kvietimas internete išplito kaip gaisras“, – naujienų agentūrai AFP sakė Groningeno policijos atstovė.

Šimtai riaušių policijos pareigūnų buvo dislokuota siekiant kontroliuoti minią, kuri mėtė akmenis ir butelius bei gėlių vazonus ir net dviračius, skelbė olandų naujienų agentūra ANP.

Mažiausiai šeši žmonės buvo sužeisti ir 20 sulaikyta. Riaušininkai nusiaubė ir apiplėšė parduotuves, padegė automobilį, sulaužė kelio ženklus ir šviesoforus, informavo „Reuters“.           

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt