Veidai

2014.07.07 09:51

Britanijoje rastas 2000 metų senumo monetų lobis

ELTA2014.07.07 09:51

Anglijos Derbišyro grafystėje esančiame urve aptiktas nepaliestas daugiau kaip 2 tūkstančių metų senumo monetų lobis, skelbia BBC.

Anglijos Derbišyro grafystėje esančiame urve aptiktas nepaliestas daugiau kaip 2 tūkstančių metų senumo monetų lobis, skelbia BBC.

Derbišyre esančiame Davdeilo (Dovedale) urve esantį lobį pirmieji aptiko vietos gyventojai, radę keturias monetas, o pradėjus nuodugnius kasinėjimus archeologai iš viso aptiko 26 monetas. 20 auksinių ir sidabrinių monetų greičiausiai mena vėlyvojo Geležies amžiaus laikus ir galėjo priklausyti čia gyvenusiai Korieltavų (Corieltavi) genčiai. Ekspertų teigimu, tai pirmas kartas, kuomet vienoje vietoje rastos skirtingoms civilizacijoms priklausančios monetos, nes archeologai taip pat aptiko tris romėnų pinigus, nukaldintus dar prieš invaziją į Britaniją 43-iaisiais mūsų eros metais.

„Rastos monetos rodo, kad jas turėjęs asmuo buvo labai turtingas ir įtakingas, – teigė Nacionalinio tresto archeologė Rachael Hall. – Vėlyvame Geležies amžiuje monetos buvo galios ir statuso simbolis, o ne atsiskaitymo priemonė. Ar individas savo didžiausią turtą slėpė? O gal tikėjosi, kad jų vertė ateityje kils?“.

Rastas monetas išvalys Britų muziejaus ir Londono universitetinio koledžo specialistai, vėliau jas bus galima pamatyt Bakstono (Buxton) muziejuje Derbišyre.

Didžiausias Geležies amžiaus auksinių ir sidabrinių monetų lobis Britanijoje buvo aptiktas 2000 metais netoli Halatono Leičesteršyre. Archeologijos mėgėjas tuomet surado 5 000 monetų, papuošalų, sidabru puoštą romėnų paradinį šalmą ir kitų vertybių.