Veidai

2012.09.19 15:10

Rusų politikas siūlo drausti žiniasklaidai kalbėti apie pasaulio pabaigą

LRT.lt2012.09.19 15:10

Rusijos Sankt Peterburgo miesto politikas pareiškė, kad žiniasklaidoje eskaluojama galimos pasaulio pabaigos 2012 metais tema prisideda prie didėjančio savižudybių ir nusikaltimų skaičių.

Rusijos Sankt Peterburgo miesto politikas pareiškė, kad žiniasklaidoje eskaluojama galimos pasaulio pabaigos 2012 metais tema prisideda prie didėjančio savižudybių ir nusikaltimų skaičių.

Jis paprašė Sankt Peterburgo gubernatoriaus uždrausti vietos laikraščiams ir televizijoms skelbti informaciją šia tema.

„Rusijos televizijos kanalai savo žiūrovams perša mintį, kad 2012-ieji yra apokalipsės metai. Tokiuose pranešimuose dažniausiai cituojamas senovės majų kalendorius, esą nurodantis, kad šiais metais bus pasaulio pabaiga“, – kreipimesi į miesto gubernatorių rašė „Teisingosios Rusijos“ atstovas Andrejus Goršečnikovas.

Sankt Peterburgo įstatymų leidžiamojo susirinkimo narys A. Goršečnikovas tikina, kad tokie pranešimai, kartu su artėjančia žiema, „gali paskatinti nusikalstamumą, savižudybes, piktnaudžiavimą narkotikais ir alkoholiu“.

Anot jo, dėl sukeltos „isterijos“ „naivūs“ ir „patiklūs“ žmonės gali tapti sukčių aukomis. Todėl jis siūlo miesto gubernatoriui Georgijui Poltavčenkai įstatymu „riboti pasaulio pabaigos reklamavimą“.

Neaišku, kaip A. Goršečnikovas tokius ribojimus siūlytų taikyti federaciniams televizijos kanalams. Apie tai kalbėti su „RIA Novosti“ žurnalistais politikas atsisakė.

Mezoamerikos ilgojo skaičiavimo kalendorius, dažniausiai vadinamas tiesiog majų kalendoriumi, ir faktas, kad  2012 metų gruodžio 21 dieną jis neva baigsis, visuomenės susidomėjimą kelia jau seniai. Tačiau įvairių sričių mokslininkai atmetė hipotezę, kad, majų įsitikinimu, tą dieną bus pasaulio pabaiga, teigdami, jog tai ši data paprasčiausiai žymi vieno iš daugybės taip vadinamų laiko ciklų pabaigą.