Veidai

2015.09.08 13:45

„Fendi“ pristatė pakabinamą taką virš Romos Trevio fontano

BNS2015.09.08 13:45

Mados namai „Fendi“ pirmadienį pradėjo garsiojo Romos Trevio fontano restauravimą ir pristatė permatomą, pakabinamą pėsčiųjų taką, kuris suteiks turistams galimybę visiškai kitu kampu pažvelgti į šį istorinį paminklą.

Mados namai „Fendi“ pirmadienį pradėjo garsiojo Romos Trevio fontano restauravimą ir pristatė permatomą, pakabinamą pėsčiųjų taką, kuris suteiks turistams galimybę visiškai kitu kampu pažvelgti į šį istorinį paminklą.

Nors vanduo iš fontano restauravimo darbams buvo išleistas, pakraštyje buvo įrengtas mažas baseinėlis, kad lankytojai galėtų tęsti sėkmę nešančio pinigėlių mėtymo į vandenį tradiciją.

„Restauravimo darbai yra invaziniai ir trukdys tūkstančiams kasdien ateinančių turistų, bet mes pamanėme, kad toks pėsčiųjų takas būtų geriausias būdas parodyti fontaną“, – sakė „Fendi“ vadovas Pietro Beccari.

Organinio stiklo tiltelis „yra būdas pademonstruoti žmonėms fontaną iš taško, kuriame dar nebuvo niekas“, sakė jis.

Didelę puošnaus barokinio fasado dabar dengia pastoliai, bet nuo tiltelio turistai galės iš arti pamatyti, kaip vyksta restauravimas.

Šis 2,18 mln. eurų projektas beveik 300 metų senumo fontanui restauruoti truks pusantrų metų, sakė P. Beccari.

Kai kurie turistai sakė, jog jiems smalsu išbandyti tiltelį, bet kiti skundėsi, kad vieną garsiausių istorinių Italijos paminklų rado uždangstytą.

Trevio fontano, kurį kasmet aplanko milijonai turistų, būkle ypač buvo susirūpinta po to, kai 2012 metais, po ypač atšiaurios žiemos, ėmė trupėti jo puošni atbraila.

Pagal susitarimą su Romos miesto valdžia, restauravimo metu prie fontano kabės „Fendi“ logotipai, be to, kompanija po darbų pabaigos ketverius metus galės šalia fontano laikyti savo lentelę.

Trevio fontanu, kurį 1730 metais užsakė popiežius Klemensas XII, baigiasi vienas akvedukų, kuriais senovės Romai buvo tiekiamas vanduo.

Fontanas figūruoja garsiojoje Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ scenoje, kai Marcello Mastroianni ir Anita Ekberg braido po jo vandenį ir bučiuojasi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt