Naujienų srautas

Veidai2012.09.18 14:54

Darbininkų klaida sužlugdė 13 metų trukusį tyrimą

LRT.lt 2012.09.18 14:54

Miesto priežiūros darbininkai Adelaidės universitete Australijoje netyčia nupjovė daugiau kaip 140 medžių, kuriuos prieš daugiau kaip 13 metų pasodino tyrėjai, bandantys rasti būdą, kaip išgydyti mirtiną medžių ligą.

Miesto priežiūros darbininkai Adelaidės universitete Australijoje netyčia nupjovė daugiau kaip 140 medžių, kuriuos prieš daugiau kaip 13 metų pasodino tyrėjai, bandantys rasti būdą, kaip išgydyti mirtiną medžių ligą.

Anot universiteto, tvora aptvertų medžių nupjovimas visiškai sunaikino tyrimą. Dėl šio incidento universitetas padavė į teismą rangovus, reikalaudamas daugiau kaip 1 mln. Australijos dolerių kompensacijos, praneša telegraph.co.uk.

Nupjauti medžiai naudoti ieškant būdų, kaip išgydyti Mundullos geltonąją ligą, naikinančią eukaliptus. Ji po visą šalį ėmė sklisti 8 dešimtmetyje iš mažo Mudullos miestelio pietų Australijoje.

„Kai tyrėjai vieninteliam eksperimentui paskiria 13 metų, matyti tokiu būdu daromą žalą tiesiog gniuždo“, – teigė Mike`as Brooksas, universiteto prorektorius, atsakingas už tyrimus.

Ieškinyje dėl kompensacijos, pateiktame pietų Australijos vyriausiajam teismui, universitetas teigia, kad darbininkai esą nereikalingus medžius nupjovė praėjusių metų lapkritį, ignoruodami nurodymus nekelti kojos į tyrimų lauką.

Anot universiteto, darbininkai nupjovė 141 medį, sužalojo dar 5 liemenis ir nuėmė metalines lenteles, rodančias augalų sveikatos būklę.

„Tyrimų lauke medžiai susodinti tam tikru būdu, kad būtų galima matuoti nežinomo patogeno, kaip manoma, sukeliančio Mundullos ligą, plitimą. Universiteto tyrimas visiškai sunaikintas, o padėtį ištaisyti galima tik iš naujo atsodinant bent 50 proc. didesnį medžių plotą nei sunaikintasis“, – teigiama ieškinyje.

Rangovas tikina esąs nekaltas dėl subrangovų veiksmų, tačiau paneigė, kad universitetas nurodė nekelti kojos į tyrimų lauką.

Universitetas teigia, kad du medžiai buvo nupjauti dar 2008 metais. Po to išleistas nurodymas, draudžiantis darbininkams patekti į tyrimų lauką be universiteto darbuotojo palydos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi