Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Naujojoje Zelandijoje moksleivis teisme apgynė savo teisę nešioti ilgus plaukus

BNS 2015.09.08 13:45

Naujojoje Zelandijoje vienas moksleivis penktadienį apgynė savo teisę nešioti ilgus plaukus, kai šalies Aukštasis Teismas išnagrinėjo šią neįprastą bylą ir išsprendė ją paauglio naudai.

Naujojoje Zelandijoje vienas moksleivis penktadienį apgynė savo teisę nešioti ilgus plaukus, kai šalies Aukštasis Teismas išnagrinėjo šią neįprastą bylą ir išsprendė ją paauglio naudai.

16-metis Lucanas Battisonas kreipėsi į advokatus, kai praeitą mėnesį buvo nušalintas nuo pamokų Heistingso mieste esančiame Šv. Jono koledže, nes atsisakė nusikirpti savo garbanotų plaukų kupetą.

Ta katalikiška mokykla aiškino, kad L. Battisonas nesilaikė vidaus tvarkos taisyklės, jos moksleivių berniukų plaukai turi „nesiekti apykaklės ir nedengti akių“, taip pat nesutiko su kompromisiniu pasiūlymu susisukti kuodą.

Per Aukštojo Teismo posėdį L. Battisono advokatas Jolas Batesas sakė, kad jo klientas gina savo teises, lygindamas jį su JAV pilietinių teisių aktyvistu Martinu Lutheriu Kingu ir XX amžiaus pradžios sufražistėmis, laimėjusiomis moterims teisę balsuoti.

Ši byla pateko į Naujosios Zelandijos žiniasklaidos pirmuosius puslapius ir išprovokavo ugningus debatus socialiniuose tinkluose. Kai kurie kaltino mokyklą per griežtu elgesiu, o kiti sakė, kad L. Battisonas turėtų laikytis taisyklių.

Teisėjas Davidas Collinsas penktadienį paskelbtoje nutartyje palaikė paauglio argumentus, sakydamas, kad mokyklos politiką dėl šukuosenų galima laisvai interpretuoti, o atsisakymas apsikirpti nebuvo pakankamas pagrindas nušalinimui nuo pamokų.

„(Mokyklos) vadovai turi užtikrinti, kad griežtos drausminės priemonės būtų taikomos tik išties sunkiais atvejais“, – sakoma nutartyje.

Mokyklos pranešime sakoma, kad administracija „savaime suprantama, nusivylusi“ tokiu sprendimu, tačiau nenurodė, ar teiks apeliaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi