Veidai

2012.09.17 11:13

Didysis olimpinis išpardavimas: už teniso kamuoliuką fanai pasirengę mokėti tūkstančius

LRT.lt 2012.09.17 11:13

Olimpinės žaidynės baigėsi, atėjo pats metas didžiajam olimpiniam išpardavimui, kurio metu ištikimiausi sporto fanai nepagaili apvalių sumų už įvairiausius savo dievukų varžybų atributus, pradedant teniso kamuoliukais, baigiant grėbliais, naudojamais sulyginti paplūdimio tinklinio varžybų aikštelės smėliui.

Olimpinės žaidynės baigėsi ir atėjo pats metas didžiajam olimpiniam išpardavimui, kurio metu ištikimiausi sporto fanai nepagaili apvalių sumų už įvairiausius savo diebukų varžybų atributus, pradedant nuo teniso kamuoliukais, baigiant grėbliais, naudojamais sulyginti paplūdimio tinklinio varžybų aikštelės smėliui.

2012 olimpinių žaidynių sirgaliai, nenorėdami pamiršti įspūdingo šios vasaros įvykio, už įvairius varžybų metu naudotus elementus yra pasiruošę išleisti milžiniškas sumas, rašo telegraph.co.uk.

Grėblį paplūdimio tinklinio aikštelės smėliui lyginti turbūt galima pavadinti vienu originaliausiu įsigytu olimpiniu suvenyru. Beje, pastarasis išties nemažas – plotis siekia beveik metrą (daugiau nei 90 cm, tad kažin, ar šis didčkis bus itin praktiškas sodo darbams atlikti. Vis dėlto, kaip tikina „olimpinius grėblius“ pardavinėjantis Londono olimpinių ir parolimpinių žaidynių organizacinis komitetas, juos „brangins kartų kartos“.

Beje, kol kas mintėtų grėblių parduota net šeši. Brangiausiai – tas, kuriuo buvo naudojamasi per „auksines“ moterų paplūdimio tinklinio varžybas tarp dviejų JAV komandų (jis fanui kainavo daugiau nei tūkstantį litų).

Grėbliai – tik vienas iš gausybės Londono Olimpiados varžybose naudotų daiktų, pardavinėjamų šiuo metu vykstančiame aukcione. Dar čia galima įsigyti stalo teniso kamuoliukų už beveik 600 litų, iečių už kone 11 tūkst. litų, estafetės lazdelių už beveik 20 tūkst. litų.

Nemažai per varžybas naudojamos įrangos elementų, kuriais naudojosi atletai ir teisėjai, padovanojami sporto mokykloms ir organizacijoms. Vis dėlto kiti reikmenys pardavinėjami internetiniame aukcione – tokiu būdu Londono olimpinių ir parolimpinių žaidynių organizacinis komitetas (angl. LOCOG – London Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games) siekia bent iš dalies padengti milžiniškas žaidynių organizavimo išlaidas. Aukciono organizatorių teigimu, kai kurie eksponatai yra „puikus pirkinys kiekvienam Olimpiados fanui ar kolekcininkui, trokštančiam į namus parsinešti žaidynių dalelę“.

Internetiniame aukcione taip pat pardavinėjamos žaidynių akimirkų nuotraukos su sporto įžimybių parašais ir kiti su Olimpiada susiję daiktai – tautinės vėliavos, ceremonijų metu dėvėti kostiumai, sportininkų rezultatų lentelės, neparduoti deglai, talismanai ir suvenyrai. Pavyzdžiui, „Merės Poppins“ kostiumas iš atidarymo ceremonijos parduotas už beveik 4 tūkst. litų.

Beje, atskiroje svetainėje galima įsigyti ir stambesnių prekių – čia parduodami baldai bei įvairios apyvokos detalės iš olimpinio kaimelio.