Veidai

2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja pagrasino JAV „negailestingomis priemonėmis“ dėl Holivudo filmo

ELTA2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja pagrasino „negailestingu“ atsaku, jeigu bus pristatyta Holivudo kino juosta apie Kim Jong-uno nužudymą, skelbia BBC.

Šiaurės Korėja pagrasino „negailestingu“ atsaku, jeigu bus pristatyta Holivudo kino juosta apie Kim Jong-uno nužudymą, skelbia BBC.

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos atstovas, kurį cituoja valstybinė žiniasklaida, teigė, kad filmo pasirodymas kino teatruose bus „karo veiksmas“.

Atstovas nenurodė filmo pavadinimo, tačiau spalį planuojama pristatyti panašaus siužeto Holivudo kino juostą „Interviu“ (The Interview). Veiksmo komedijoje vaidmenis atlieka Holivudo aktoriai Jamesas Franco ir Sethas Rogenas.

Filme pasakojama, kaip pokalbių laidos vedėjas ir jos prodiuseris susitaria dėl interviu su Kim Jong-unu. Tačiau apie tai sužinojusi JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) paprašo jų nužudyti Šiaurės Korėjos lyderį.

„Youtube“ paskelbtame filmo anonse rodomas į Kim Jong-uną panašus aktorius bei kovų scenos, kuriose, kaip manoma, – Šiaurės Korėjos tankai ir sraigtasparniai, taip pat įvykdomas branduolinės raketos paleidimas.

„Sukūrimas ir pristatymas filmo, kurio siužetas įžeidžia mūsų aukščiausią lyderį, yra akivaizdus terorizmo ir karo veiksmas. Tai nebus toleruojama, – sakė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos atstovas. – Jeigu JAV administracija leis rodyti filmą, bus imtasi negailestingų atsakomųjų priemonių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt