Veidai

2012.09.12 10:14

Paklydęs šuo šeimininkus surado po 5 metų

Bokserio mišrūno Diko likimas susiklostė kaip gražioje pasakoje. Prieš penkerius metus Kaune paklydusį ir Jurbarką pasiekusį šunį nuo mirties išgelbėjo gyvūnų globėjai. O visai neseniai keturkojis Kaune atsitiktinai sutiko ir savo šeimininkus. 

Kaune 2007-aisiais pasiklydęs ir nežinia kur klajojęs bokserio mišrūnas šių metų vasarį buvo sugautas už 90 kilometrų esančiame Jurbarke. Šio miesto komunalinės tarnybos darbuotojai laukė keturiolika parų, kol atsiras šuns šeimininkai, o pasibaigus šiam terminui ketino jį užmigdyti.

Šunį išgelbėjo gyvūnų globos įstaigos „Penkta koja“ specialistai, kuriems paskambino komunalininkai ir pranešė apie nelinksmą keturkojo laukiančią gyvenimo pabaigą. Bokseris buvo pramintas Rubliu ir priglaustas Kaune esančioje gyvūnų prieglaudoje.

Praėjusį šeštadienį „Penktos kojos“ savanoriai išvyko į Jonavos gatvėje įsikūrusį prekybos centrą pirkti statybinių medžiagų voljerams. Žinodami, kad Rublis labai mėgsta važiuoti automobiliu, jie pasiėmė ir jį.

Prekybos centro aikštelėje Rublį netikėtai išvydo kaunietis Juozas Duoba, augintinio netekęs dar 2007 metais. Tada šuo nuklydo nuo namų ir dingo.

Šuns šeimininko ir jo žmonos džiaugsmui nebuvo ribų. Keturkojis irgi pažino savo augintojus ir puolė jiems į glėbį. Gyvūnų globėjams kauniečiai parodė senas nuotraukas, kai jų augintinis buvo dar visai jaunas.

Rubliui buvo sugrąžinti ne tik jo namai, bet ir ankstesnis Diko vardas.