Veidai

2015.09.08 13:45

Gelbėtojai pasiekė Vokietijoje giliai urve esantį sužeistą speleologą

BNS 2015.09.08 13:45

Vokietijoje medikai pasiekė urvų tyrinėtoją Johanną Westhauserį, rimtai sužeistą giliausiame ir ilgiausiame šalies urve, pranešė gelbėtojai ir nurodė, kad sužeistojo būklė patenkinama.

Vokietijoje medikai pasiekė urvų tyrinėtoją Johanną Westhauserį, rimtai sužeistą giliausiame ir ilgiausiame šalies urve, pranešė gelbėtojai ir nurodė, kad sužeistojo būklė patenkinama.

Vėlai trečiadienį pasiekę jį du medikai mano, kad 52-ejų speleologas yra „transportabilus“ iš tamsios ir šaltos vietos maždaug 1000 metrų po žeme, nurodė Bavarijos kalnų paieškos ir gelbėjimo tarnyba.

Vyriškis kartu su dviem kitais asmenimis sekmadienį tyrinėjo į labirintą panašų Ryzendingo urvą, esantį prie Austrijos sienos, kai patyrė smūgį į galvą, ėmus kristi akmenims.

„Pacientas yra transportabilus. Mes galime pradėti paciento gelbėjimą“, – sakė žurnalistams kalnų gelbėtojas Stefanas Schneideris.

Prie urvo ketvirtadienį atvyko dar šešios grupės su gelbėjimui ir priežiūrai reikalinga įranga.

Kol kas dėl sudėtingų sąlygų gelbėtojai sako negalį pasakyti, kada bus pradėtas J. Westhauserio iškėlimas.

Žadama pradėti tada, kai grupė su specialiais neštuvais pasieks sužeistąjį; išnešimas į dienos šviesą gal užtrukti kelias dienas.

„Paciento būklė psichiškai ir fiziškai stabili“, – sakė žurnalistams su gelbėjimo operacija susijęs medikas Michaelis Petermeyeris, kai du medikai, iš Austrijos ir Italijos, pasiekė jį.

Ištikus šiai nelaimei, Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos ir Italijos gelbėtojai ėmėsi parengiamųjų darbų J. Westhauseriui išvaduoti. Kad būtų galima jį saugiai iškelti į paviršių, jie įrengė penkias tarpines stoteles skirtinguose urvo lygiuose, nutiesė virves.

Tik nuo 2002 metų tiriamas Ryzendingo urvas yra 19 kilometrų ilgio ir siekia 1150 metrų gylį.

„Neįmanoma įsivaizduoti, ką reiškia gelbėjimas iš tokio gylio“, – pažymėjo M. Petermeyeris.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.