Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

89-metis veteranas britas pabėgo iš slaugos namų į minėjimą Normandijoje

BNS 2015.09.08 13:45

Vienas 89 metų veteranas, pabėgęs iš slaugos namų Britanijoje, kad galėtų dalyvauti Prancūzijoje vykusiose Normandijos desanto atminimo ceremonijose, šeštadienį grįžo į savo šalį, liaupsinamas kaip Antrojo pasaulinio karo kovingos dvasios pavyzdys.

Vienas 89 metų veteranas, pabėgęs iš slaugos namų Britanijoje, kad galėtų dalyvauti Prancūzijoje vykusiose Normandijos desanto atminimo ceremonijose, šeštadienį grįžo į savo šalį, liaupsinamas kaip Antrojo pasaulinio karo kovingos dvasios pavyzdys.

Bernardas Jordanas sakė visiškai nesigailintis dėl to, kad ketvirtadienį slapta paspruko iš senelių namų „The Pines“, įsikūrusių Hovo mieste Anglijos pietinėje pakrantėje, prisisegęs savo medalius po lietpalčiu.

Buvęs Karališkojo karo laivyno karininkas dalyvavo veteranų susitikime prieš ceremonijas Prancūzijos šiauriniame Uistrehamo miestelyje, kuriose buvo paminėtos sąjungininkų pajėgų išsilaipinimo Normandijos paplūdimiuose, įvykusio 1944 metų birželio 6-ąją, 70-osios metinės.

B.Jordanas buvo laikomas dingusiu apie 12 valandų, kol vienas jaunesnis veteranas paskambino į slaugos namus ir pranešė, kad jam nieko nenutiko, tačiau jis yra Prancūzijoje su buvusiais ginklo broliais.

„Puikiai praleidau laiką – man išties malonu, kad tai padariau“, – B. Jordanas sakė parplaukęs keltu į Portsmutą.

Tačiau jis pripažino, kad dėl šio nuotykio gali sulaukti pylos slaugos namuose, kai į juos sugrįš.

„Taip, turėsiu tai išverti, bet tai tik vienas iš tų (nereikšmingų) dalykų“, – pridūrė veteranas.

Kelto pareigūnė Sonia Pittam, susipažinusi su B. Jordanu, kai jis plaukė į Prancūziją, sakė, kad tas veteranas yra „žvitrus seniokas“.

„Aišku, kad jis yra šviesaus proto; jis daug nekalbėjo apie desantą – tik tai, kad jam malonu būti laive ir kad jis negali patikėti, kaip visi rūpinasi jais (veteranais), o visi žmonės moja prie uosto vartų“, – sakė ji.

„Jis nuolat kartojo: „Ir visa tai dėl mūsų“, – pridūrė pareigūnė.

„The Pines“ direktorė Debbie McDonald sakė naujienų agentūrai AFP, kad bėglys jau sugrįžęs ir dabar ilsisi.

„Jis išties pavargęs, todėl šiuo metu jis tiesiog nori truputį atsikvėpti ir pailsėti“, – aiškino ji.

Bendrovė, vadovaujanti tiems slaugos namams, tvirtino, kad veteranui nebuvo uždrausta dalyvauti atminimo ceremonijose, kaip anksčiau buvo pranešta.

Administracija mėgino išrūpinti jam akredituotą kelionę, tačiau nebespėjo to padaryti, nes prašymas buvo pateiktas „paskutinę minutę“, nurodė bendrovė „Gracewell Healthcare“.

Vietos policijos pareigūnai sakė, kad kalbėjosi su B.Jordanu ir dar užsuks pas jį – „patikrinti, ar jam viskas gerai“.

Daugelis Britanijos laikraščių šią istoriją šeštadienį nušvietė savo pirmuosiuose puslapiuose, o kai kurie ją praminė „Didžiuoju pabėgimu“ – pagal garsų 1963 metų Holivudo filmą „Great Escape“ apie sąjungininkų karius, pabėgusius iš vienos nacių karo belaisvių stovyklos.

Tarp tų karių buvo lietuvis lakūnas Romualdas Marcinkus, tapęs Karališkųjų oro pajėgų naikintuvo pilotu. Po pabėgimo iš karo belaisvių stovyklos „Stalag Luft III“ 1944 metų kovą jis buvo sučiuptas kartu su daugeliu kitų bėglių ir sušaudytas gestapo.

B. Jordanas įkūnija „1944-ųjų birželio 6-osios dvasią ir ryžtą“, rašė dienraštis „Daily Mail“, tuo tarpu „Daily Telegraph“ pažymėjo, kad šio veterano poelgis pademonstravo „visą ryžtą, kuris jį vedė per invaziją Normandijoje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi