Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

JAV į laisvę išėjo 17 metų neteisingai kalintas vyras

BNS 2015.09.08 13:45

JAV antradienį į laisvę išėjo 17 metų už žmogžudystę kalintas niujorkietis, kuris, kaip nustatyta dabar, buvo nuteistas remiantis klaidingu liudijimu, pranešė pareigūnai.

JAV antradienį į laisvę išėjo 17 metų už žmogžudystę kalintas niujorkietis, kuris, kaip nustatyta dabar, buvo nuteistas remiantis klaidingu liudijimu, pranešė pareigūnai.

53 metų Rogeris Loganas, kuris visuomet tvirtino, kad yra nekaltas, buvo reabilituotas Bruklino apygardos prokuratūros Apkaltinamųjų nuosprendžių tikrinimo skyriaus, vertinusio maždaug 90 bylų, dėka, pranešė prokurorai.

R. Loganas buvo nuteistas už Sherwino Gibbonso nužudymą 1997 metų liepos 24 dieną. Sh. Gibbonsas buvo nušautas Brukline po žaidimo kauliukais.

R.Logano kalėjimo nuosprendis, minimaliai – 25 metai, o maksimaliai – iki gyvos galvos, buvo pagrįstas pirmiausia vienos kaimynės liudijimu, kad jis buvo nusikaltimo vietoje. Tačiau neseniai paaiškėjo, kad ji nebuvo toje vietoje tuo metu, kaip liudijo buvusi ir pastebėjusi R. Loganą.

„Teisingumo vardan paprašiau teismo anuliuoti Rogerio Logano nuteisimą už žmogžudystę“, – sakė Bruklino prokuroras Kennethas Thompsonas.

Kol kas Bruklino apygardos prokuratūros Apkaltinamųjų nuosprendžių tikrinimo skyrius padėjo panaikinti iš viso aštuonis nuosprendžius, o 11-oje kitų bylų nuosprendžiai buvo palikti galioti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi