Naujienų srautas

Veidai2014.06.02 11:13

Paleistas JAV karys su pagrobėjais švęsdavo Kalėdas ir žaisdavo badmintoną

BNS 2014.06.02 11:13

Paleistas JAV karys Bowe'as Bergdahlas pamėgo afganų žaliąją arbatą, mokė savo pagrobėjus žaisti badmintoną ir net švęsdavo su griežtosios linijos islamistais Kalėdas bei Velykas, sekmadienį sakė vienas Pakistano kovotojų vadas.

Paleistas JAV karys Bowe'as Bergdahlas pamėgo afganų žaliąją arbatą, mokė savo pagrobėjus žaisti badmintoną ir net švęsdavo su griežtosios linijos islamistais Kalėdas bei Velykas, sekmadienį sakė vienas Pakistano kovotojų vadas.

Seržantas B. Bergdahlas, vienintelis Afganistane laikytas amerikiečių karys nuo karo pradžios 2001 metais, buvo paleistas šeštadienį, mainais į penkių Talibano aukšto rango veikėjų, kurie buvo laikomi Gvantanamo kalėjime, paleidimą. Šiam dramatiškam susitarimui tarpininkavo Kataras.

Per beveik penkerius metus trukusią nelaisvę B. Bergdahlas buvo perdavinėjamas įvairioms kovotojų frakcijoms, veikiančioms palei Afganistano ir Pakistano sieną, o galiausiai atsidūrė Pakistano Šiaurės Vaziristano genčių rajone, sakė šaltiniai.

Vienas kovotojų tinklo „Haqqani“, kuris yra Talibano sąjungininkas ir turi ryšių su „al Qaeda“, vadas sekmadienį nupiešė paveikslą žmogaus, kuris prisitaikė prie naujojo gyvenimo bendraudamas su savo pagrobėjais, bet išlaikydamas savosios tapatybės aspektus.

„Jis mėgo „kavą“ (afganų žaliąją arbatą). Jis visą dieną gerdavo daug „kavos“, kurią daugiausia ruošdavosi pats“, – telefonu iš neskelbiamos vietos Pakistano genčių rajonuose AFP sakė minėtas vadas.

Pasak jo, laikui bėgant, B. Bergdahlas, kuriam dabar – 28-eri, išmoko puikiai kalbėti puštūnų ir dari kalbomis.

Ne taip kaip kovotojai, kurie yra daugiausia etniniai puštūnai, garsėjantys tuo, kad labai mėgsta mėsą, B. Bergdahlui „patiko daržovės, o mėsos jis paprašydavo tik kartą ar du per savaitę“, pasakojo vadas.

Nors kovotojai bandė šviesti amerikietį apie islamą ir parūpino jam religinių knygų, jis pirmenybę teikė žemiškesniems dalykams.

„Jis daugiau laiko praleisdavo žaisdamas badmintoną ar padėdamas ruošti valgį, – sakė kovotojų vadas. – Jam labai patiko badmintonas ir jis visuomet žaisdavo badmintoną su savo prižiūrėtojais, tiesą sakant, jis išmokė daugelį kovotojų šio žaidimo“.

Be to, šis iš Aidaho kilęs karys labai stengėsi švęsti krikščioniškas šventes, prie kurių buvo įpratęs namuose, ir kviesdavo savo pagrobėjus jose dalyvauti.

„Jis niekada nepraleisdavo savo religinių švenčių. Kad jos artėja, jis savo prižiūrėtojams pasakodavo kelias savaites prieš Kalėdas ir Velykas, ir švęsdavo jas drauge su jais“, – pasakojo minimas kovotojų vadas.

Saugumo analitikas Imtiazas Gulas sakė, kad kovotojai turėjo laikyti B. Bergdahlą vertingu įkaitu, kuriam pakenkus būtų padarytas neigiamas poveikis jų propagandinėms pastangoms.

„Šios grupės su įkaitais paprastai elgiasi taip“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi