Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Vokietijoje tėvo minima kitaip nei daugelyje pasaulio šalių

Vokiečiai Tėvo dieną vadina Vyrų arba Džentelmenų diena ir paprastai šią dieną vyrai linksminasi vyriškoje draugijoje.

Vokiečiai Tėvo dieną vadina Vyrų arba Džentelmenų diena ir paprastai šią dieną vyrai linksminasi vyriškoje draugijoje.

Tradiciją pagerbti tėvus 1910 m. sukūrė amerikietė Louisa Dodd. Jos motina mirė gimdydama šeštą vaiką, tad visus vaikus užaugino L. Dodd tėtis.

Lietuvoje tėvai kukliai pagerbiami birželio pirmąjį sekmadienį, o Italijoje – kovo 19 d. Tą dieną šalis mini Juozapo dieną, nes Juozapas Jėzui atstojo tėvą. Italų vaikai dovanoja tėvams pačių padarytas dovanėles, deklamuoja eiles.

Pietų Korėjoje Tėvo diena vadinama „Vaikų diena“. Tai – nacionalinė šventė, per kurią tėvai kartu su vaikais dieną praleidžia parkuose.

O štai Vokietijoje priešingai, Tėvo dieną vyrai švenčia tik vyriškoje draugijoje. Vokiečiai ją vadina Vyrų arba Džentelmenų diena, nors nuo 1936 metų Vokietijoje Tėvo dieną yra švenčiama ir Kristaus dangun žengimo diena. Ji minima kaip Jėzaus grįžimo pas savo Tėvą diena.

Šiemet Tėvo dieną vokiečiai šventė gegužės 29 d. Vandenų apsuptame Liubeke, kuris dar vadinamas Šiaurės Vokietijos kultūros sostine ir yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą, nuo ankstaus ryto jauni ir vyresni tėvai būriavosi Travės upės krantinėje. Tą dieną, gotikinis Hanzos miestas, kvepėjo ne tik marcipanais, Liubeke kasdien pagaminama keliasdešimt tonų marcipaninių skanėstų, bet ir alumi.

Ne veltui ištisus šimtmečius Liubeko miesto vardas reiškė laisvę, teisingumą ir gerovę. Mokėdami linksmintis, vokiečiai moka ir gerbti aplinkinius. Dešimtą valandą vakaro miestas paskendo tyloje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi