Naujienų srautas

Veidai2014.05.30 14:35

Prancūzijos loterijos laimėtojas išdalys 50 mln. eurų

BNS 2014.05.30 14:35

Prancūzija, kurios padangę temdo stagnuojanti ekonomika, skandalų virtinės ir stiprėjantis palaikymas ultradešiniosioms jėgoms, penktadienį pagaliau sulaukė geros žinios.

Prancūzija, kurios padangę temdo stagnuojanti ekonomika, skandalų virtinės ir stiprėjantis palaikymas ultradešiniosioms jėgoms, penktadienį pagaliau sulaukė geros žinios.

Vyras, laimėjęs daugiau nei 72 mln. eurų (248,6 mln. litų) loterijoje „Euro Millions“, nusprendė 50 mln. eurų (172,6 mln.) paaukoti labdarai.

Šį sprendimą, kurį bulvarinis dienraštis „Le Parisien“ vadina „neįtikėtinu dosnumo aktu“, neįvardytas laimingasis iš pietvakarinio Aukštutinės Garonos regiono, sakė pasidalysiantis savo prizu su maždaug dešimčia nevyriausybinių organizacijų, padedančių neįgaliesiems.

Tarptautines loterijas Prancūzijoje organizuojanti bendrovė „Francaise des Jeux“ (FDJ) informavo, kad laimėtojas prašė neviešinti jo vardo, bet žiniasklaida paskelbė, kad jis yra viengungis, vyresnis nei 50 metų ir neturintis vaikų.

„Jis turi stiprų socialinio solidarumo jausmą ir tiki dosnumu“, – sakė vienas FDJ atstovas.

Socialiniuose tinkluose pasipylė liaupsės tam Fortūnos numylėtiniui. Daugelis „Twitter“ vartotojų gyrė jį dėl „klasiško akto“.

Sociologas Denis Muzet pareiškė, kad šis filantropijos ženklas Prancūzijoje buvo pademonstruotas itin tinkamu metu.

„Tas asmuo siunčia mums žinią: sėkmę gyvenime reiškia ne tai, kiek pinigų uždirbi, bet ką nuveiki dėl kitų, – D. Muzet sakė „Le Parisien“. – Visuomenę apėmus krizei, ieškant moralinės atramos taškų ten, kur viską užvaldę pinigai, jo veiksmas yra prasmingas.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi