Veidai

2012.09.06 10:19

Astronautai kosminės stoties gedimą sutvarkė dantų šepetuku

LRT.lt 2012.09.06 10:19

100 milijardų JAV dolerių vertės kosminė stotis buvo suremontuota 3 dolerių vertės dantų šepetuku? Tokį netikėtą sprendimą priėmė astronautai Sunita Williams ir Akihido Hoshide, pasitarę su NASA darbuotojais: buvo nuspręsta pasinaudoti dantų šepetuku tam, kad būtų išvalytas varžtas, kėlęs nesklandumų darbuojantis atvirame kosmose.

100 milijardų  JAV dolerių vertės kosminė stotis buvo suremontuota 3 dolerių vertės dantų šepetuku? Tokį netikėtą sprendimą priėmė astronautai Sunita Williams ir Akihido Hoshide, pasitarę su NASA darbuotojais: buvo nuspręsta pasinaudoti dantų šepetuku tam, kad būtų išvalytas varžtas, kėlęs nesklandumų darbuojantis atvirame kosmose.

Astronautai bandė pakeisti elektrinę išjungimo dalelę, bet negalėjo jos pajudinti. Tačiau ką daryti, jeigu šalia nėra įrankių parduotuvės, o kitas erdvėlaivis su įrankiais atkeliaus tik po mėnesio? Astronautai sugalvojo sukonstruoti įrankį iš dantų šepetėlio ir kelių metalinių dalių. Taip jiems pavyko sutvarkyti stringančią detalę ir baigti darbą atvirame kosmose, rašo abcnews.go.com.