Veidai

2014.05.23 15:00

Kaip susimovė Rusijos naujienų agentūra

DELFI.lt2014.05.23 15:00

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ paskelbė pranešimą su antrašte „Narkomanų Kremliuje dvigubai daugiau negu vidutiniškai Rusijoje“.

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ paskelbė pranešimą su antrašte „Narkomanų Kremliuje dvigubai daugiau negu vidutiniškai Rusijoje“.

Sprendžiant iš pranešimo teksto, autoriai galvoje turėjo Krymą, tačiau padarė klastingą klaidą, rašo glavcom.ua.

Anot pranešimo, Federalinės narkotikų kontrolės tarnybos (FNKT) padalino Kryme duomenys rodo, kad kvaišalų vartotojų šiame pusiasalyje yra beveik dvigubai daugiau, negu vidutiniškai Rusijoje.

„100 tūkst. gyventojų tenka 700 narkotikų vartotojų. Tai beveik dvigubai daugiau, negu vidutiniškai Rusijoje“, – sakoma tarnybos pranešime.

FNKT duomenimis, priklausomi nuo narkotikų yra daugiausia jauni žmonės nuo 15 iki 30 metų. Dauguma jų niekur nesimoko ir niekur nedirba. Į įskaitą įtraukti 8010 Krymo gyventojų, piktnaudžiaujančių narkotinėmis ir toksinėmis medžiagomis. 513 iš jų yra nepilnamečiai, tarp jų yra 157 vaikai.

Spaudos tarnyba pažymi, kad daugiau kaip 800 Krymo gyventojų dalyvauja vadinamoje pakaitinėje terapijoje ir vartoja metadoną bei buprenorfiną, kurie Rusijoje yra uždrausti.

„Šie legalūs narkomanai kelia rimtą problemą, kurią teks spręsti“, – sakoma FNKT spaudos tarnybos ataskaitoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.