Veidai

2014.05.15 16:54

„Facebook“ įkūrėjui Zuckerbergui sukako 30 metų

BNS 2014.05.15 16:54

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas trečiadienį atšventė savo 30-metį, šia proga internetas mirgėjo nuo daugybės pagyrų ir šmaikščių pastabų.

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas trečiadienį atšventė savo 30-metį, šia proga internetas mirgėjo nuo daugybės pagyrų ir šmaikščių pastabų.

M. Zuckerbergo pasiekimų sąrašo daugiau nei užtenka, kad kiti jo amžiaus vyrukai prieš jį jaustųsi tikri ištižėliai.

Harvardo universitetą palikusio milijardieriaus turtas neseniai buvo įvertintas daugiau nei 25 mlrd. JAV dolerių. Apie jo garsiojo socialinio tinklo atsiradimą Holivude buvo pastatytas filmas.

M. Zuckerbergas dabar yra vieno populiariausių socialinių tinklų vadovas. 2012 metais jis susituokė su savo mylimąja Priscilla Chan.

M. Zuckerbergas taškosi savo turtais, naudodamas pinigus filantropiniais ir politiniais tikslais.

Interneto svetainė „Mashable“ paskelbė linksmus faktus, lygindamas M. Zuckerbergą su statistiniu trisdešimtmečiu.

M. Zuckerbergo sukauptas turtas yra kosminis, lyginant su 9 tūkstančiais JAV dolerių, kuriuos banke turi vidutinis jo amžiaus grupės atstovas.

Net ir pasekėjais, kurių skaičius siekia 280 mln., jis gerokai lenkia paprastą trisdešimtmetį, vidutiniškai surinkusį 328 „draugus“ tinkle „Facebook“.

Tačiau buvo ir tokių, kurie prisiminė tuometinio 20-mečio M. Zuckerbergo pareiškimą, jog jauni vyrukai yra šaunesni už tuos, kuriems virš 30-ies.

Pranešama, kad M. Zuckerbergas 2007 metais Stanfordo universitete, Silicio slėnyje, kalbėdamas verslininkams, itin pabrėžė „jaunystės ir techniškumo svarbą“.

Jaunų žmonių gyvenimas yra paprastesnis, todėl jie gali sutelkti savo smegenų galią tam, „kas svarbu“, – ne taip, kaip tie seni žmonės, kuriuos blaško jų šeima ir panašūs dalykai, sakė tuomet jaunasis verslininkas.

Daugelyje populiariųjų tinklų, tokių kaip „Facebook“, „Twitter“, forumų dalyviai skelbė sveikinimus M. Zuckerbergui, linkėjo sėkmės, dalinosi jo citatomis ir rašė apie netikėtą sėkmę žmogaus, kuris jaunystėje buvo neatsiejamas nuo savo sportinio džemperio su gobtuvu.

Tarp M. Zuckerbergui priskiriamų frazių yra tokios kaip „Ką gi tu darytum, jeigu nebijotum?“ arba „Judinkis greitai ir viską laužyk“.

Iš bendravimo problemų turinčio kompiuterių fanatiko, koks buvo pavaizduotas filme „Socialinis tinklapis“ (The Social Network), M. Zuckerbergas virto savimi pasitikinčiu bendrovės vadovu, vadovaujančiu daugiau nei milijardo narių internetinei bendruomenei.

M. Zuckerbergas buvo paskelbtas „Time“ metų žmogumi ir net sugriovė kurį laiką nekitusį „Forbes“ 20-ies turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

Jis gimė 1984 metų gegužės 14 dieną Dobs Feryje, netoli Niujorko, ir buvo vienas iš keturių vaikų stomatologo ir psichiatro šeimoje.

Kompiuterines programas M. Zuckerbergas pradėjo kurti būdamas 11-os. Jis lankė prestižinę mokyklą „Phillips Exeter Academy“, o po jos buvo priimtas į Harvardo universitetą.

Socialinį tinklą Thefacebook.com, kaip jis tuomet vadinosi, M. Zuckerbergas sukūrė 2004 metų vasario 4 dieną bendrabučio kambaryje, kartu su mokslo ir kambario draugais Dustinu Moskovitz, Chrisu Hughesu ir Eduardo Saverinu.

2004 metų gegužę M. Zuckerbergas paliko Harvardą ir persikėlė į Silicio slėnį, kur gavo pirmą stambų finansavimą firmai įkurti.

Kalbama, kad M. Zuckerbergas ėjo bendrovės „Apple“ įkūrėjo Steve'o Jobso, kuris mirė 2011 metais nuo vėžio, pėdomis. M. Zuckerbergas vadino S. Jobsą savo draugu ir sektinu pavyzdžiu.