Veidai

2015.09.08 13:45

Kultūros ministras: atskiros eilutės biudžete „Eurovizijai“ nenumatyta

ELTA2015.09.08 13:45

Kiekvienais metais vis daugiau aistrų sukeliantis „Eurovizijos“ dainų konkursas kursto aistras ir Seime – susirūpinta, ar Vyriausybė neturėtų susirūpinti Lietuvos deleguojamais atstovais į šį renginį bei iš valstybės biudžeto remti atlikėjų dalyvavimą šiame konkurse. 

Kiekvienais metais vis daugiau aistrų sukeliantis „Eurovizijos“ dainų konkursas kursto aistras ir Seime – susirūpinta, ar Vyriausybė neturėtų susirūpinti Lietuvos deleguojamais atstovais į šį renginį bei iš valstybės biudžeto remti atlikėjų dalyvavimą šiame konkurse. 

„Eurovizijos“ dalyviai atstovauja atskiroms valstybėms, dabar pirmą vietą laimėjo, „paėmė“, nežinau ar jinai ar jis ten užėmė ir kaip kažin austrai sureaguos į tai. Mūsų Lietuvai taip pat atstovavo atstovai – na, neypatingai pasirodė, manau. Ar Kultūros ministerija dalyvauja atrenkant tam konkursui, ar turi kokią nors įtaką? O jeigu ne, tai kodėl“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą kultūros ministro Šarūno Biručio klausė parlamentaras konservatorius Kazimieras Kuzminskas. 

„Nes vis dėlto atstovauja Lietuvai ir tikrai, žiūrėkite, Rusijos tos močiutės (Rusijos atstovės 2012 m. „Eurovizijoje“ „Buranovskyje Babuški“ -ELTA) sudalyvavo nacionaliniu pagrindu, pirmą vietą paėmė. O šiuo metu apie Lietuvos – faktiškai jokios lietuvybės neparodyta“, – tęsė Seimo narys.

Kultūros ministras Š. Birutis teigė, kad jam asmeniškai patikęs šiais metais Lietuvai atstovavusios Vilijos Matačiūnaitės pasirodymas.

„O kadangi vertinimai yra ne komisijos, o balsų, o t. y. atskirų šalių simpatijos, tai užėmėme tokią vietą, kokią užėmėme“, – į parlamentaro klausimą atsakė ministras.

Š. Biručio teigimu, pats „Eurovizijos“ dainų konkursas yra taip organizuotas, kad vertintų būtent žiūrovai, o valstybės dalyvavimas, be abejo, galimas. 

„Ir mes visaip kaip remiame, bet tai yra prodiuseriai, kurie susirenka pinigus, kurie organizuoja visą paruošiamąją darbą, – mes su jais kalbamės, dalyvaujame tame, tačiau nemanau, kad biudžete Seimo nariai numatytų atskirą eilutę „Eurovizijos“ pasiruošimui“, – sakė kultūros ministras. 

Kopenhagos „B&W Hallerne“ komplekse šeštadienį vykusio finalo metu paaiškėjo 59-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas. Juo tapo Austrijai atstovavęs barzdotas transvestitas Conchita Wurst, atlikęs kūrinį „Rise like a Phoenix“. Ši pergalė iškovojo teisę Austrijai rengti „Eurovizijos“ dainų konkursą kitąmet.

Lietuvos atstovė V. Matačiūnaitė su daina „Attention“ antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje užėmė 11-ąją vietą ir į finalą nepateko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt