Veidai

2014.05.13 09:06

Didžioji Britanija: kokaino pėdsakų aptikta net geriamajame vandenyje

ELTA 2014.05.13 09:06

Didžiosios Britanijos pareigūnų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad kokaino vartojimas šalyje taip paplitęs, jog jo pėdsakų rasta net geriamajame vandenyje, skelbia BBC „Newsbeat“.

Didžiosios Britanijos pareigūnų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad kokaino vartojimas šalyje taip paplitęs, jog jo pėdsakų rasta net geriamajame vandenyje, skelbia BBC „Newsbeat“.

Didžiosios Britanijos geriamojo vandens inspektorių paimtuose vandens mėginiuose buvo aptikta benzoilekgonino – galutinės kokaino formos, kuomet narkotikas pereina visą žmogaus organizmą. Atliekant šlapimo narkotikų nustatymo testą būtent benzoilekgoninas parodo, kad asmuo vartojo kokainą. Inspektorato pareigūnė Sue Penniston paaiškino, jog panašios medžiagos naudojamos vietinio veikimo raumenis atpalaiduojančiuose vaistuose, tačiau britus nuramino, kad paties kokaino vandenyje iš čiaupo nėra, o benzoilekgonino koncentracija pernelyg maža sveikatai sutrikdyti. Anglijos visuomenės sveikatos centro paskelbtoje ataskaitoje rašoma, jog kokaino pėdsakų buvo aptikta ketvirtyje iš visų paimtų vandens bandinių, bet jo kiekis „kelis tūkstančius kartų mažesnis“ nei svaigulį sukelianti dozė.

Tačiau Britanijos narkotinių medžiagų naudojimo teisinio reglamentavimo siekiančio nevyriausybinio fondo „Transform“ atstovo Steve Rolleso nuomone, vien faktas apie kokaino pėdsakų aptikimą vandenyje yra keliantis nerimą.

„Kokaino vartojimo lygis pas mus beveik aukščiausias Vakarų Europoje, – sakė aktyvistas. – Šio narkotiko kaina vis krinta ir krinta, o vartojimas auga“.

Oficialių Britanijos institucijų duomenimis, kokaino milteliai yra antrasis pagal populiarumą narkotikas Anglijoje ir Velse po kanapių. Beveik 2 procentai šalies gyventojų tarp 16 ir 59 metų amžiaus pripažino pernai bent kartą bandę narkotinių medžiagų, o trys iš šimto jaunuolių 16–24 metų amžiaus grupėje teigė vartoję kokainą. 2012–2013 metais šis narkotikas buvo vienintelis Britanijoje, kurio populiarumas augo tarp 16–59 metų asmenų.

Anglijoje ir Velse atliktas geriamojo vandens mėginių tyrimas atskleidė taršą ir kitomis medžiagomis. Mokslininkai vandenyje taip pat rado skausmą malšinančio ibuprofeno, epilepsijai gydyti naudojamo karbamazepino ir nenatūraliai didelę kofeino koncentraciją.