Veidai

2015.09.08 13:45

Conchita Wurst: barzdota diva, propaguojanti toleranciją

BNS 2015.09.08 13:45

Conchita Wurst, barzdota diva, kuri šeštadienį Kopenhagoje buvo karūnuota „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja, tarptautiniu mastu išgarsėjo ir dėl prieštaringai vertinamos savo pozicijos, ne tik dėl galingo balso.

Conchita Wurst, barzdota diva, kuri šeštadienį Kopenhagoje buvo karūnuota „Eurovizijos“ ovizijos dainų konkurso nugalėtoja, tarptautiniu mastu išgarsėjo ir dėl prieštaringai vertinamos savo pozicijos, ne tik dėl galingo balso.

Šis efektingos išvaizdos austrų transvestitas su ilgais juodais plaukais, pabrėžtu moteriškumu ir lygiai taip pat į akis krintančia juoda barzda, širdis visoje Europoje užkariavo Shirley Bassey stiliaus pasirodymu ir kukliomis manieromis.

Tačiau kritikai negailestingai peikė tai, kas jiems atrodo šlykštu, o Rytų Europoje ir Rusijoje, kuri pernai uždraudė „gėjų propagandą“, buvo raginimų pašalinti šią personą iš „Eurovizijos“.

Bet tai tik padėjo 25 metų austrų dainininkui Tomui Neuwirthui, sukūrusiam Conchitos Wurst personą, kuri „Eurovizijos“ konkursu pasinaudojo kaip proga skatinti toleranciją.

„Sukūriau šią barzdotą ledi norėdama parodyti pasauliui, kad galima daryti visa, ką nori, – neseniai spaudos konferencijoje Kopenhagoje sakė C. Wurst. – Jeigu niekam nekenki, gali daryti su savo gyvenimu, ką panorėjęs“.

Reuters/Scanpix nuotr.

Savo interneto puslapyje C. Wurst dvi savo personas vadina taip: „Dvi širdys, plakančios mano krūtinėje“.

„Jos yra du atskiri asmenys su savo pačių atskiromis istorijomis, bet – su viena esmine žinia dėl tolerancijos ir prieš diskriminaciją“, – rašoma svetainėje.

Jau pats vardas viską pasako: T. Neuwirthas sako jį pasirinkęs „todėl, kad nesvarbu, iš kur esi ir kaip atrodai“. Vokiškas posakis „es ist wurst“ reiškia „nesvarbu“.

T. Neuwirthas, kuris gimė 1988 metų lapkričio 6 dieną Gmundene netoli Zalcburgo, savo gimtojoje Austrijoje yra gerai žinomas nuo 2006 metų, kai dalyvavo talentų šou „Starmania“.

Tada jis liko antras po Nadine Beiler, Austrijos atstovės 2011 metų Eurovizijoje, bet jau tada, su Sh. Bassey daina „ Goldfinger“, parodė, ko galima iš jo laukti.

Po to šou jis prisidėjo prie neilgai gyvavusios vaikinų grupės, bet plačiai išgarsėjo tik 2011 metais sukūręs alter ego C. Wurst.

Mados dizaino studijas baigusio T. Neuwirtho persona C. Wurst dalyvavo keliuose talentų ir realybės šou. 2012-aisiais ji liko antra televizijos laidoje, kurioje buvo renkamas Austrijos atstovas Eurovizijoje.

C. Wurst taip pat sulaukė daug apie įžymybes rašančios spaudos dėmesio ir kėlė stebėtinai mažai nepasitenkinimo konservatyvioje Austrijoje.

Austrų žiniasklaida suskubo ginti C. Wurst, kai Armėnijos atstovas „Eurovizijoje“ Aram MP3, „pajuokavo“, kad C. Wurst gyvenimo būdas „nėra natūralus“.

Viename „Facebook“ puslapyje vokiečių kalba buvo protestuojama dėl sprendimo siųsti C. Wurst į Kopenhagą, be to, buvo tam tikro susirūpinimo gėjų bendruomenėje – kad šis barzdotas transvestitas gali „atbaidyti“ žmones nuo susitaikymo su savo pačių seksualumu.

Tačiau pati C. Wurst, kuri turi akinamą šypseną ir kurios daina „Rise like a Phoenix“ tapo himnu prieš fanatizmą, kritiką atmeta.

„Esu žmogus, kuris didžiausią dėmesį skiria pozityviems gyvenimo dalykams. Negatyvumas manęs niekur nenuveda“, – neseniai viename interviu sakė ji.

Eurovizijos finalo įrašą žiūrėkite čia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.