Veidai

2015.09.08 13:45

Barzdota moteris sužavėjo Europą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Europa nusprendė – kitų metų „Eurovizijos“ konkursas vyks Austrijoje. Daugiausia taškų surinkusi Conchita Wurst su daina „Rise Like A Phoenix“ šeštadienį tapo konkurso nugalėtoja. 

Europa nusprendė – kitų metų „Eurovizijos“ konkursas vyks Austrijoje. Daugiausia taškų surinkusi Conchita Wurst su daina „Rise Like A Phoenix“ šeštadienį tapo konkurso nugalėtoja. 

„Išsipildė mano svajonė. Visuomenė man parodė, kad žmonės nori judėti į priekį, žiūrėti į ateitį. Mes kai ką pasakėme, mes padarėmė pareiškimą“, – po apdovanojimo spaudos konferencijoje kalbėjo C. Wurst.

Austrija surinko 290 balų. Antroje vietoje liko Nyderlandai su 238 balais, trečioje – Švedija su 218 balų.

„Pakeiskime pasaulį ir padarykime jį šiek tiek geresnį. Conchita visada sako – siek mėnulio ir pasieksi bent žvaigždes, tačiau mes ką tik nusileidome mėnulyje! Keiskime mąstymą – Conchita yra tik moteris su barzda“, – sakė laimėtojos vadybininkas Rene Berto.

C. Wurst dar 2013 m. rugsėjo mėnesį buvo išrinkta Austrijos atstove „Eurovizijos“ dainų konkurse. Kūrinį, kurį atliko, dainininkė rinkosi iš 100 specialiai jai sukurtų.

Savo karjerą C. Wurst pradėjo 2006 metais talentų konkurse „Starmania“. Tai – jau antras kartas, kai C. Wurst siekia atstovauti Austrijai „Eurovizijoje“. 

Vyriškos lyties atlikėjas, kurio alter ego yra moteris C. Wurst, džiaugiasi savo šalies tolerancija ir suteikta galimybe pasirodyti tarptautiniame konkurse. 

„Noriu parodyti, kad kiekvienas gali atrodyti taip, kaip nori, ir gyventi taip, kaip nori, jei tik tai nedaro žalos kitiems“, – sako atlikėja. Ir priduria, jog atstovauja visuomenei be neapykantos ir diskriminacijos.

Atskleista, kad Austrija laimėjo ir antrąjį pusfinalį, surinkusi 169 taškus. Pirmąjį pusfinalį laimėjo Nyderlandai su 150 taškų.

Finale varžėsi 26 šalys. Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė į konkurso finalą nepateko. 

Lietuva daugiausiai simpatijų ir 12 taškų atidavė Nyderlandams, 10 taškų skyrė Austrijai, 8 – Norvegijai, 7 – Švedijai, 6 – Rusijai, 5 – Ukrainai, 4 – Ispanijai, 3 – Baltarusijai, 2 – Šveicarijai, 1 – Danijai.