Veidai

2015.09.08 13:45

Charlie Chaplino namai Šveicarijoje bus paversti muziejumi

BNS 2015.09.08 13:45

Nebyliojo kino legendos Charlie Chaplino namai Šveicarijoje turi būti paversti muziejumi apie nuostabų jo gyvenimą.

Nebyliojo kino legendos Charlie Chaplino namai Šveicarijoje turi būti paversti muziejumi apie nuostabų jo gyvenimą.

Ši Didžiojoje Britanijoje gimusi žvaigždė, kuri mirė 1977-aisiais, paskutinius 25 savo gyvenimo metus praleido Vevė netoli Ženevos ežero, su žmona Oona (Una) ir aštuoniais jųdviejų vaikais. Dabar trys iš vaikų – Michaelas, Eugene'as ir Victoria Chaplinai – suvienijo jėgas, kad paverstų buvusius šeimos namus muziejumi „Chaplino pasaulis“.

18-ajame amžiuje 14 ha valdose pastatytas didžiulis namas po Ch. Chaplino mirties buvo užleistas, bet 2008 metais jį nusipirko vienos Liuksemburge įsikūrusios investicijų kompanijos vadovai, su ketinimais paversti šias valdas muziejumi.

Naujiesiems savininkams neseniai pagaliau buvo leista vykdyti planuojamą 45 mln. dolerių vertės renovaciją ir jie dabar planuoja pastatyti du naujus pastatus, kuriuose bus atkurtos filmavimo aikštelės iš garsiausių Ch. Chaplino filmų.

Muziejuje taip pat bus vaškinių Ch. Chaplino figūrų, kurias padovanojo Grevino vaškinių figūrų muziejaus Paryžiuje bosai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.