Veidai

2015.09.08 13:45

A. Giržadas: dabar svarbiausia Vilijai – gerai pailsėti

Artūras Matusas, Alvyda Bajarūnaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Ketvirtadienio vakarą į „Eurovizijos“ sceną žengs Vilija Matačiūnaitė. Pasak Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovo Audriaus Giržado, antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis turėtų būti ir labiau įtemptas, ir spalvingesnis, ir kontrastingesnis nei pirmasis, o Vilijai prieš jį svarbiausia gerai pailsėti.

Ketvirtadienio vakarą į „Eurovizijos“ sceną žengs Vilija Matačiūnaitė. Pasak Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovo Audriaus Giržado, antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis turėtų būti ir labiau įtemptas, ir spalvingesnis, ir kontrastingesnis nei pirmasis, o Vilijai prieš jį svarbiausia gerai pailsėti.  

Vilija antrajame pusfinalyje dainuos septinta. Be Lietuvos, ketvirtadienį dėl teisės patekti į finalą grumsis Austrija, Baltarusija, Makedonija, Suomija, Gruzija, Graikija, Airija, Izraelis, Malta, Norvegija, Lenkija, Rumunija, Slovėnija, Šveicarija. Į finalą pateks 10 šalių.

- Kokie svarbiausi darbai Vilijos ir komandos šiandien dar laukia iki pasirodymo?

- Bus dar viena generalinė repeticija – visas šou, ir paskui vakare – jau tai, ką matys televizijos žiūrovai.   

- Kokios nuotaikos, kaip Vilija jaučiasi?

- Tikiuosi, kad dabar Vilija ilsisi ir miega (pokalbis vyko 8 val. Lietuvos laiku – LRT.lt), nes vakar po dviejų generalinių repeticijų į viešbutį grįžome jau po pusiaunakčio. Taigi dabar svarbiausias dalykas – gerai pailsėti.

- Tikriausiai pasikalbate su kitomis delegacijomis. Ką jų atstovai sako apie mūsų dainą ir atlikėją?     

- Žinote, žmonės čia yra mandagūs. Tai suprantama, kad visi šypsosi ir sako: kokia graži daina, kaip gera jus matyti, kaip smagu.  

- Gal jau įvardijamas aiškus šio vakaro favoritas?

- Tiesą pasakius, tiek žurnalistai, tiek patys atlikėjai kalba, kad nors ir buvo prognozuojama, jog pirmasis vakaras turėtų būti stipresnis už antrąjį, nes pirmajame susirinko vos ne visos didžiosios šalys, bet pažiūrėjus antrojo pusfinalio visą repeticiją, atrodo, kad jo programa yra spalvingesnė, kontrastingesnė. Manau, šis vakaras bus labiau įtemptas nei pirmasis.

- Kalbant apie pirmojo pusfinalio atgarsius, kaip savo nepatekimą į finalą komentuoja mūsų kaimynai latviai ir estai?  

- Komentarų mažai. Aš mačiau tiek estų, tiek latvių delegacijų vadovus. Bet tą nepatekimą buvo galima prognozuoti, nes taip jau susiklostė, kad į jų pusfinalį pateko Ukraina, Azerbaidžanas, Rusija, kitos didžiosios šalys. Taigi ten, tiesą pasakius, visoms likusios šalims buvo gal tik trys vietos pretenduoti į finalą.

- O kokia bendra atmosfera, organizaciniai reikalai?     

- Organizaciniai reikalai labai puikūs. Iš kai kurių šalių girdėjau nusiskundimų dėl transporto, bet taip būna kiekvienais metais. O šiaip viskas iš tiesų puiku. Televizijos šou yra labai profesionalus, yra daugybė naujų technologijų, kurių galbūt žiūrovas paprasta akimi ir nemato.

Galiu paminėti vieną tokį dalyką: įelektrinamas stiklas, kuris pagal tai, kiek elektros srovės gavo, tampa labiau arba mažiau skaidrus ir tampa ekranu. Taigi tas pirmasis sluoksnis vaizdo, kurį mato žiūrovai, yra projekcija ant to nepermatomu tampančio stiklo. Tai dar tokios technologijos matyti neteko.  

- Vilija pasirodys septinta. Mūsų pasirodymo numeris – pats viduriukas. Regis, labai neblogai?

- Pagal tai, ką mes galėjome gauti po pirmojo burto, – tai yra geriausia. Nes, kaip žinia, buvo ištrauktas burtas ir mes patekome į antrąjį pusfinalį, į pirmąją jo pusę. Ir žinant, kad septinta vieta jau yra tolimiausia link galo [pirmoje pusėje], o visi svajoja būti paskutiniais, nes po paskutinės dainos prasideda balsavimas, tai, matyt, mes ir gavome geriausia, ką galėjome.

„Eurovizijos“ antrojo pusfinalio transliacija per LRT televiziją, LRT radiją ir portale LRT.lt – nuo 22 valandos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt