Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

D. Užkuraitis: šių metų „Eurovizijoje“ nėra mirtinų hitų

Dauguma šių metų „Eurovizijoje“ skambėsiančių dainų jau po metų bus pamirštos, mano muzikologas Darius Užkuraitis. Šių metų dainų konkursą jis priskiria prie silpnesnių ir sako, kad Vilija Matačiūnaitė galėtų užimti aukštą vietą, jeigu susivienytų kitokio popso gerbėjai. 

Dauguma šių metų „Eurovizijoje“ skambėsiančių dainų jau po metų bus pamirštos, mano muzikologas Darius Užkuraitis. Šių metų dainų konkursą jis priskiria prie silpnesnių ir sako, kad Vilija Matačiūnaitė galėtų užimti aukštą vietą, jeigu susivienytų kitokio popso gerbėjai. 

D. Užkuraitis teigia, kad iš pirmojo pusfinalio į finalą patekęs dešimtukas iš esmės buvo tikėtinas, netikėtai pateko tik dvi šalys – San Marinas ir Islandija. „Iš visų labiausiai man išsiskyrė olandų ir vengrų dainos, kurios turėtų užimti aukštas pozicijas net ir finale, o visos kitos dainos buvo apylygės“, – mano muzikologas. Olandų duetą jis įvardino ir kaip pretendentą laimėti šių metų konkursą.

„Nustebau, kad nepateko belgai su daina apie mamą. Galvojau, kad susigraudins visos Europos mamos ir balsuos už tą dainą“, – pridūrė muzikos ekspertas.

Lygindamas V. Matačiūnaitės ir pirmojo pusfinalio dalyvių pasirodymus, V. Užkuraitis atkreipė dėmesį į estų bei vengrų dainų atlikimą. Anot jo, vengro daina ir lietuvių kūrinys panašūs šiuolaikinio popso elementais, o estų pasirodyme panaudoti panašūs sprendimai – merginos ir vaikino šokis.

„Estams to nepakako, o vengrui puikiai pavyko patekti į finalą, todėl Vilijos šansai yra 50 su 50“, – prognozuoja muzikologas ir priduria, kad visgi labiau tiki, jog V. Matačiūnaitė į finalą pateks.

Jo teigimu, V. Matačiūnaitės daina „Attention“ – kiek kitoks popsas. „Jis yra šiuolaikinis, ne toks, kaip visų, šiokia tokia alternatyva“, – kalba V. Užkuraitis. Pasakyti, ar tai į naudą, muzikologas visgi neskuba.

„Jei pateksime į finalą, žinosime, kad „Euroviziją“ žiūri ne tik banalaus popso gerbėjai, bet ir žmonės, kuriems reikia kažko kitokio“, – teigia pašnekovas. Jo manymu, kitokios muzikos gerbėjams susivienijus, V. Matačiūnaitė galėtų užimti gana aukštą vietą finale. 

Muzikologas sutiko, kad antrasis pusfinalis gali pasirodyti stipresnis dėl ryškesnių dalyvių, tačiau pabrėžė, kad galiausiai viską lems vaizdas, todėl išankstinės prognozės – sudėtingos.

„Geriau yra tai, kad šiame pusfinalyje balsuoja ir Jungtinė Karalystė, kuri, ne paslaptis, skiria mums nemažai balsų“, – optimistiškai nuteikia D. Užkuraitis. Be to, šiame pusfinalyje dalyvauja 15 šalių (pirmajame jų buvo 160, todėl patekti yra bent šiek tiek daugiau šansų.

Danijos pasirengimą „Eurovizijai“ muzikos žinovas įvertino aukščiausiu balu. Pagyrų negailėjo milžiniškai scenai, apšvietimui, vaizdo projekcijoms.

„Su pasirodymu gali daryti ką nori, kad tik fantazijos užtektų pageidauti, ko nori“, – šypsojosi D. Užkuraitis. Anot jo, dainą galima pateikti labai gražiai ir spalvingai, net jei esi vienas scenoje – gali nepražūti.

Tačiau patį konkursą muzikologas teigė priskiriantis prie silpnesnių. „Nėra tokių ryškių dainų, kai išgirsti ir sakai – va, ji gali nugalėti. Nėra mirtinų hitų, kurie skambės dar eilę metų. Dauguma šių metų dainų po metų jau bus pamirštos“, – mano muzikos ekspertas.

Lažybų kontoros aukščiausią vietą prognozuota Aram mp3 iš Armėnijos, tačiau D. Užkuraitis teigia galintis prognozuoti, jog jis nenugalės.

Sakoma, kad nereikia maišyti muzikos ir politikos, tačiau nuo to niekur nepabėgsi, mano muzikologas. „Be abejo daugelio Europos šalių simpatijos yra Ukrainos pusėje ir  neigiamos emocijos – Rusijos pusėje. Ir švilpimai pasigirdę salėje, be abejo, yra skirti ne seserims, o tai šaliai, kuriai jos atstovauja“,  – kalba D. Užkuraitis.

Jo manymu, Ukraina šiemet gali užimti pakankamai aukštą vietą vien todėl, kad daugelis šalių norės parodyti solidarumą. „Ukrainietė yra tikrai gera atlikėja ir daina gera, bet politika, manau, jai padės užimti aukštesnę vietą, nei ji užimtų kitomis aplinkybėmis“, – kalba muzikologas. 

Prognozuoti pozicijų Rusijai D. Užkuraitis nesiryžo, tačiau jo teigimu, šalies daina yra tipiškas rusiškas popsas, kuris ne itin mėgstamas Europoje. „Mane nustebintų jų aukšta pozicija, bet ne dėl politikos, o todėl, kad daina yra tikrai neypatinga“, – sako muzikologas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi